Frysztacki BTS - Co dalej...?

Co dalej z frysztacki masztem, BTSem, stacją bazową. Co z zasięgiem GSM na terenie gminy Frysztak. Na jutrzejszej sesji (30 stycznia) Radni będą głosować nad przedłożeniem umowy dzierżawy terenu na kolejne 6 miesięcy i podjęciem konsultacje społeczne. Już dziś zapraszamy na forum - LINK, kliknij tu - do dzielenia się spostrzeżeniami na temat frysztackiego BTSa

Poniżej III sesja rady gminy. Temat BTSa rozpoczyna się od 30 minuty sesji Rady gminy Frysztak.


Rada Gminy Frysztak na III sesji znów podjęła temat frysztackiego BTSa i umowy dzierżawy. Przedłużamy, nie przedłużamy o to jest pytanie? Ostatecznie w  głosowaniu 8 do 7 radni zagłosowali za przygotowaniem umowy dzierżawy terenu pod nadajnik. 30 stycznia - środa - radni zagłosują nad przedłużeniem umowy na dzierżawę nadajnika. Jak zagłosują - zapraszamy do oglądania sesji ON-LINE - link, kliknij tu! Planowane rozpoczęcie sesji o godzinie 9:00
Wiązka główna nie może się znaleźć w żadnym punkcie swojego przebiegu niżej niż 2,0 metry nad powierzchnią dostępną dla ludzkości. Wysokość ta wynika z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 roku. ŹRÓDŁO: inzynierbudownictwa.pl
Jak to bywa w tych sprawach czyli walki "z lub o" BTSy - maszty telefonii komórkowej - pierwszy argument to zdrowie. W internecie jest mnóstwo opracowań na ten temat i jak by wziąć to wszystko na szale wagi. To okazało by się że jest tyle samo informacji za szkodliwością BTSów jak i brakiem oddziaływania zdrowotnego na człowieka.

Dlatego pominę aspekt oddziaływania BTSów na zdrowie człowieka! Nie osądzam czy stacje bazowe są zdrowe czy nie, każdy z państwa może poczytać w internecie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i na pewno coś Państwo znajdą.

A teraz aspekt dostępności do nowych technologi dostęp do sieci telefonicznej, sieci komórkowej.
Jak wygląda dostępność do GSM - zasięgu w gminie Frysztak, każdy z nas chyba wie i zna na własnym przykładzie. Ja podam na swoim - dla mnie dostępność do GSMa - sieci -  to tak że mogę korzystać z połączeń telefonicznych oraz internetu przynajmniej w technologi HSDPA (H+) lub LTE wszystko poniżej już jest "przeszłością".

Dostępność tych technologi ma być w budynku - podkreślę w środku budynku, domu, mieszkania, szkoły, biura itp. itd. Chodzi oczywiście o ludzki komfort korzystania z urządzeń bezprzewodowych jakimi niewątpliwie są telefony komórkowe czy też smarfony.

INFORMACJA - Z Frysztackiego BTSa korzysta 3 operatorów.

Jeszcze raz zapraszam na Forum - Frysztak24.pl do merytorycznej dyskusji na temat frysztackiego Masztu - BTSa - link do tematu na forum - kliknij tu!