Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Frysztacki BTS - Co dalej...?

Co dalej z frysztacki masztem, BTSem, stacją bazową. Co z zasięgiem GSM na terenie gminy Frysztak. Na jutrzejszej sesji (30 stycznia) Radni będą głosować nad przedłożeniem umowy dzierżawy terenu na kolejne 6 miesięcy i podjęciem konsultacje społeczne. Już dziś zapraszamy na forum - LINK, kliknij tu - do dzielenia się spostrzeżeniami na temat frysztackiego BTSa

Poniżej III sesja rady gminy. Temat BTSa rozpoczyna się od 30 minuty sesji Rady gminy Frysztak.


Rada Gminy Frysztak na III sesji znów podjęła temat frysztackiego BTSa i umowy dzierżawy. Przedłużamy, nie przedłużamy o to jest pytanie? Ostatecznie w  głosowaniu 8 do 7 radni zagłosowali za przygotowaniem umowy dzierżawy terenu pod nadajnik. 30 stycznia - środa - radni zagłosują nad przedłużeniem umowy na dzierżawę nadajnika. Jak zagłosują - zapraszamy do oglądania sesji ON-LINE - link, kliknij tu! Planowane rozpoczęcie sesji o godzinie 9:00
Wiązka główna nie może się znaleźć w żadnym punkcie swojego przebiegu niżej niż 2,0 metry nad powierzchnią dostępną dla ludzkości. Wysokość ta wynika z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 roku. ŹRÓDŁO: inzynierbudownictwa.pl
Jak to bywa w tych sprawach czyli walki "z lub o" BTSy - maszty telefonii komórkowej - pierwszy argument to zdrowie. W internecie jest mnóstwo opracowań na ten temat i jak by wziąć to wszystko na szale wagi. To okazało by się że jest tyle samo informacji za szkodliwością BTSów jak i brakiem oddziaływania zdrowotnego na człowieka.

Dlatego pominę aspekt oddziaływania BTSów na zdrowie człowieka! Nie osądzam czy stacje bazowe są zdrowe czy nie, każdy z państwa może poczytać w internecie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i na pewno coś Państwo znajdą.

A teraz aspekt dostępności do nowych technologi dostęp do sieci telefonicznej, sieci komórkowej.
Jak wygląda dostępność do GSM - zasięgu w gminie Frysztak, każdy z nas chyba wie i zna na własnym przykładzie. Ja podam na swoim - dla mnie dostępność do GSMa - sieci -  to tak że mogę korzystać z połączeń telefonicznych oraz internetu przynajmniej w technologi HSDPA (H+) lub LTE wszystko poniżej już jest "przeszłością".

Dostępność tych technologi ma być w budynku - podkreślę w środku budynku, domu, mieszkania, szkoły, biura itp. itd. Chodzi oczywiście o ludzki komfort korzystania z urządzeń bezprzewodowych jakimi niewątpliwie są telefony komórkowe czy też smarfony.

INFORMACJA - Z Frysztackiego BTSa korzysta 3 operatorów.

Jeszcze raz zapraszam na Forum - Frysztak24.pl do merytorycznej dyskusji na temat frysztackiego Masztu - BTSa - link do tematu na forum - kliknij tu!


Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Nie wyobrażam sobie aby radni likwidowali zasięg bez konsultacji społecznej we wszystkich miejscowościach. Wiemy że jakieś 6 osób jest za likwidacją ale nie wiemy co by się stało gdyby nagle 1000 ludzi straciło zasięg oraz możliwość korzystania z telefonów radiowych. Argumentu Pana dyrektora o karcie nie będę nawet komentował, mnie to rozbawiło. Moi dziadkowie korzystają z telefonu radiowego i nikt ich na kartę nie namówi. Z resztą karta bez zasięgu nic nie da, taką kartę trzeba zarejestrować, karta nie ma mikrofonu ani słuchawki, a telefon komórkowy przystawiony do głowy jest większą bombą niż nadajniki na 40 metrach nad ziemią. Pan Kwiat naszej ziemi to zawsze będzie odwrotnie gadał bo taki już jest i niech sobie gada jak dzięki temu mu lepiej. Więc konsultacje są najlepszym rozwiązaniem. Nie likwidujcie bo potem nie będzie odwrotu.

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad