Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Poniedziałek opad marznący, wtorek oblodzenie

Początek tygodnia zapowiada się dość niebezpiecznie. Niebezpiecznie będzie na drogach i chodnikach. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni wydał 2 ostrzeżenia pierwszego stopnia o opadach marznących i oblodzeniu.

Pierwsze ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczy opadów marzących. Ostrzeżenie ważne będzie od poniedziałku 28 stycznia - 7:30 do 7:30 dnia następnego (wtorek 29 stycznia). W tym czasie Instytut prognozuje wystąpienie po południu i w nocy słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź.


Na kolejny dzień - wtorek - IMGW wydało kolejne ostrzeżenie, tym razem dotyczące oblodzenia. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, przy gruncie od -11°C do -7°C. Ostrzeżenie będzie ważne od 29 stycznia do 30 stycznia.

Powyższe komunikaty są prognozami zagrożeń, jeśli IMGW zmieniło by swoje komunikaty poinformujemy Państwa o tym na naszej stronie.

INFO: imgw.plPrześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad