Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Zima powraca - IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami.

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia o intensywnych opadach śniegu oraz 3 ostrzeżenie 1 stopnia: silny wiatr, zawieje i zamiecie oraz oblodzenie. 

Ostrzeżenie jest ważne na najbliższe dni. Rozpoczyna się 2 stycznia w środę od godziny 7:30 a kończy w piątek 4 stycznia i dotyczy terenu województwa podkarpackiego.

W tym czasie Instytut przewiduje intensywne opady śniegu, zawieje i zamieciach śnieżne. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 40 cm do 50 cm oraz wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach od 65 km/h do 70 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C.



2 stopień - wyjaśnienie - przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

1 stopień - wyjaśnienie - przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

INFO: IMGW.PL

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. W tym roku cos slabo z odsniezaniem w naszej gminie
    Panowie z firmy odpowiedzialnej za utrzymanie drog gminnych w koncu powinni sie obudzic i zaczac robic to za co biora pieniadze
    Plugi i piaskarki w ruch i nie tylko glowna droga ale drogi osiedlowe tez przydaloby sie posypac i przejechac plugiem

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad