Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Pożar trawy w Gliniku Średnim

W środę około godziny 13:15 strażacy zostali wezwani do pożaru suchej trawy w Gliniku Średnim przysiółek Sztukówka. Na miejscu pracowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Glinika Dolnym oraz Państwowej Straży Pożarnej ze Strzyżowa. W dzisiejszym pożarze traw spłonęło około 30 arów suchej trawy.
Apelujemy o nie wypalanie traw. Pamiętajmy, że taki pożar może skończyć się tragicznie! - piszą strażacy z podkarpacie.straz.pl
STOP WYPALANIU TRAW!

Wypalanie traw jest niechlubną tradycją, z którą od lat zmagają się strażacy, policjanci, służby ochrony środowiska. Jest to "palący problem", występujący każdego roku. Mimo akcji informacyjnych i uświadamiających, wielu ludzi nadal sądzi, że ogień to najlepszy sposób na zwalczanie chwastów.

Ludzie zapominają lub są nieświadomi faktu, że wystarczy słaby wiatr, aby ogień wymknął się spod kontroli, a co za tym idzie szybko rozprzestrzenił się i przeistoczył w tragiczny w skutkach pożar.

Niefrasobliwość oraz ludzka bezmyślność powodują, iż giną zwierzęta, płoną pobliskie lasy, domy, zabudowania gospodarcze. Każdego roku w takich pożarach życie tracą ludzie. Za ponad 94% przyczyn powstania tych pożarów odpowiedzialny jest człowiek, nadal bowiem od pokoleń panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Nic bardziej błędnego.

Więcej na stronie podkarpacie.straz.pl 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad