Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

8. OSK - Wisłok 2019 - pokonali 43 kilometry kajakami.

W niedziele 28 kwietnia około godziny 15:00 zakończył się 8. Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Wisłok. W tegorocznym spływie w ciągu dwóch dni udział wzięło ponad 300 kajakarzy z różnych stron Polski i zagranicy. Kajakarze przepłynęli łącznie 43 kilometry podzielone na dwa etapy z Krosno -do Frysztak i z Frysztaka do Markuszowej.

Spływ kajakowy rozpoczął się w piątek od zakwaterowania kajakarzy przybyłych z różnych zakątków Polski. W sobotę uczestnicy spływu rozpoczęli kajakarską przygodę w Krośnie skąd startował 8. Ogólnopolski spływ kajakowy. Po przepłynięciu 21 kilometrów w Wojkówce dla uczestników przygotowana była degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.


Pierwszy dzień to również rywalizacja - na odcinku 4 kilometrów, każdy startował w wyścigu kajakowym. Najlepsi kajakarze w niedzielę odbierali nagrody za wygranie w swoich klasach.

Po przypłynięciu do Frysztaka na metę pierwszego odcinka uczestnicy dostali ciepły posiłek i zdegustowali wyrobów ze Starej Wędzarni. Wieczorem w sali GOSiR Frysztak dla uczestników odbyła się biesiada kajakowa.


Niedziela to drugi i zarazem ostatni dzień spływu. Kajakarze około godziny 10:00 wyruszyli z Frysztaka i spływali do Markuszowej gdzie zlokalizowana była meta 8. ogólnopolskiego spływu. Po przypłynięciu na metę dla kajakarzy organizatorzy przygotowali ciepłe napoje i posiłek.


O godzinie 14:00 w Markuszowej rozpoczęło się oficjalne zakończenie 8. Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego rzeką Wisłok 2019. Przemówienia, podziękowania, nagrody i duża duża ilość braw była słyszana na sali. około godziny 15:00, Dawid Marek - Komandor oficjalnie zakończył 8. Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Wisłok 2019.

Poniżej dla państwa filmy - przekazy na żywo z tegorocznego spływu kajakowego


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad