Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

CYBERBEZPIECZNI WE FRYSZTAKU

W środę, strzyżowski policjant spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku. Tematem spotkania były m.in. zagadnienia związane z wojewódzkim programem profilaktycznym „Cyberbezpieczni”

Internet jest bardzo pozytywnym medium, umożliwiającym lepsze poznanie otaczającego nas świata. Jednak oprócz pozytywnych możliwości Internet niesie ze sobą liczne zagrożenia. Dlatego tak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów sieci internetowej.
Młodzi ludzie coraz większą aktywność przenoszą do świata wirtualnego i często zapominają, że anonimowość tam jest tylko pozorna. Każde urządzenie mające dostęp do sieci łącząc się np. z serwerami poczty elektronicznej, serwisami społecznościowymi, forami itp. pozostawia tzw. ślady cyfrowe, które w przypadku naruszenia prawa, umożliwiają ustalenie osoby winnej, a w następstwie pociągnięcie tej osoby do odpowiedzialności. Ponadto przeciętny użytkownik Internetu publikując wypowiedzi, bądź zamieszczając zdjęcia lub filmy nie ma wpływu na to co się dalej będzie działo z jego publikacjami, a zwłaszcza kto je wykorzysta i w jaki sposób.

Między innymi te zagadnienia, a także odpowiedzialność osób małoletnich przedstawił i omówił podkom. Piotr Niemiecz Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Młodzież miała okazję obejrzeć również film profilaktyczny na temat internetowego hejtu.

Info i foto: KPP Strzyżów

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad