Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Wojskowa Odznaka Górska III stopnia dla OSP Frysztak

W dniach 06-08 maja 2019r. odbyły się kwalifikacje na Wojskową Odznakę Górską 21 Brygady Strzelców Podhalańskich III stopnia
Do udziału w dwuetapowych kwalifikacjach zgłosiło się 312 uczestników z jednostek wojskowych z całej polski, oaz m.in. Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwszy etap przeprowadzono w oparciu o koszary 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Uczestnicy zostali sprawdzeni pod względem:
  • założenia poprawnie uprzęży wspinaczkowej;
  • wykonywania prawidłowo uprzęży wspinaczkowej z liny lub taśmy wspinaczkowej;
  • wiązania poprawnie węzłów: skrajny tatrzański, ósemka, ósemka wiązana w sposób równoległy, ósemka z podwójnym uchem, motyl, wyblinka, półwyblinka, główka skowronka, podwójny zderzakowy, węzeł prusik z linki i węzeł samozaciskowy z taśmy;
  • asekurowania przy pomocy półwyblinki, ósemki, płytki stichta, reverso;
  • wspinaczki z górną asekuracją od IV stopnia trudności;
  • wykonywania zjazdu z autoasekuracją w kluczu, półwyblince, ósemce, rolce zjazdowej;
  • wychodzenia po linie przy pomocy przyrządów samozaciskowych i węzłów samozaciskowych.
Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 309 uczestników.
Po pozytywnym zaliczeniu przeszli do etapu drugiego polegającego na ponad 30 kilometrowym marszu w czasie do 10 godzin w pełnym umundurowaniu w bieszczadzkich górach. Dodatkowo każdy z nich musiał mieć plecak o minimalnej masie 16 kg, który jednak ze względu na wodę i jedzenie często ważył ponad 20 kg. Trasa marszu szlakiem czerwonym: m. CISNA – MAŁE JASŁO – JASŁO – OKRĄGLIK – m. SMEREK – SMEREK – PRZEŁĘCZ ORŁOWICZA – POŁONINA WETLIŃSKA – M. BRZEGI GÓRNE.
W wyniku przeprowadzonych kwalifikacji prawo noszenia odznaki uzyskało 259 uczestników, wśród nich druh Michał Jurasz reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną we Frysztaku.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad