Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

IMGW: Silny wiatr - 2 stopień zagrożenia

Niebezpiecznie będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek wtedy wiatr ma wiać najsilniej. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia (3 stopniowa skala) dla powiatu strzyżowskiego o silnym wietrze. 

Ostrzeżenie 2 stopnia jest ważne do poniedziałku 24 lutego godzina 9:00. 

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, miejscami do 110 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. - można przeczytać w komunikacie IMGW

W kolejnych dniach dla naszego województwa IMGW zmniejsza ostrzeżenie o silnym wietrze obniżając stopień zagrożenia do 1 stopnia - prognozy mogą się zmienić o czym poinformujemy na portalu.


Ostrzeżenie o silnym wietrze wydał również portal łowcy burz. Łowcy zajmują się burzami i ekstremalnymi zjawiskami meteorologicznymi. Prognozy, ostrzeżenia i informacje znajdą państwo na stronie lowcyburz.pl.

W niedzielę wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polską przejdzie dynamiczny ośrodek niskiego ciśnienia. Za jego sprawą, w południowej części naszego kraju wystąpią silne porywy wiatru dochodzące do 80-100 km/h, a jeszcze silniejsze porywy wystąpią na terenach górskich i podgórskich. - info lowcyburz.pl

ALERT RCB: BARDZO SILNY WIATR
W Polsce prognozowany jest bardzo silny wiatr. Jego porywy mogą osiągać 110 km/h. Dlatego dzisiaj został wysłany sms z ostrzeżeniem: „Uwaga! Dziś po południu i w nocy (23/24.02) bardzo silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Unikaj otwartych przestrzeni.”

Dlatego przypominamy aby:

  • usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr;
  • przepakować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami.

Możliwe są także przerwy w dostawie prądu. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.
Foto: wspolczesna.pl 

Below Post Ad