Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Strażacy gasili trawę w Gogołowie

Strażacy z OSP Frysztak i Gogołów prowadzili działania w Gogołowie gdzie doszło do pożaru trawy. Strażacy do pożaru trawy zostali wezwani w niedzielę 29 marca kilkanaście minut po godzinie 12:00.


Po około godzinie działania na miejscu zdarzenia, strażacy ugasili płonącą trawę, sprawdzili teren i powrócili do swoich remiz.

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. – Co roku strażacy mają do czynienia z tysiącami tego typu zdarzeń. W całym 2018 r. odnotowano prawie 150 tys. pożarów, wśród nich ̶ pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych stanowiły niemal jedną trzecią. Mamy problem z mentalnością i świadomością ludzi, panuje błędne przekonanie, że wypalanie traw użyźnia glebę – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Więcej informacji znajdą Państwo na specjalnie przygotowanym portalu stoppozaromtraw.pl. Na stronie Stop pożarom traw znajdą Państwo statystyki, materiały edukacyjne, plakaty, ulotki i wiele przydatnych informacji do edukacji. 

Below Post Ad