Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

UDANY SEZON EWY I MARKA ZAKOŃCZONY 44 BIEGIEM PIASTÓW

Bieg Piastów zakończył sportową rywalizację Ewy i Marka w narciarstwie biegowym. Podczas tej prestiżowej imprezy odbyło się także podsumowaniem sezonu w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski PPA 2020.

Wyjaśniamy, że Bieg Piastów, to międzynarodowa impreza narciarska odbywająca się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie od 1976 roku. Bieg Piastów nazywany jest Festiwalem Narciarstwa Biegowego, w którego skład wchodzą biegi główne na 50 km stylem klasycznym, 25 km stylem klasycznym, 30 km stylem dowolnym oraz biegi dodatkowe stylem klasycznym na dystansach 7 km i 12 km. Cały festiwal dopełniają biegi takie jak Rodzinna Dziesiątka, Memoriale Stanisława Michonia oraz Nocna Dziesiątka. W ramach Festiwalu rozgrywane są także biegi dzieci.

Wróćmy do początku sezonu: przed Biegiem Piastów odbyło się 8 startów w ramach Pucharu Polski PAA podczas, których zawodnicy zbierali punkty wliczane do klasyfikacji generalnej, każdy start punktowany był osobno. W ramach sezonu narciarskiego odbyły się także Mistrzostwa Polski podczas, których walczono o mistrzowski tytuł i dodatkowe punkty do Pucharu PPA.


WYKAZ BIEGÓW WLICZANYCH DO KLASYFIKACJI PPA 2020:
  1. PUCHAR TERM CHOCHOŁOWSKICH : 04.01.2020 - (FT styl dowolny)
  2. VII PUCHAR KOŚCIELISKA” 05.01.2020 - (CT – styl klasyczny)
  3. XIII PUCHAR MAGURKI: 25.01.2020 - (CT – styl klasyczny)
  4. BIEG O ISTEBNIAŃSKI BRUCLIK: 26.01.2020 - (CT – styl klasyczny)
  5. IV edycja UPHILL OBIDOWA-TURBACZ : XC 02.02.2020 - (CT – styl klasyczny)
  6. VI BIESZCZADZKI BIEG TROPEM ŻUBRA: 01.02.2020 - (CT – styl klasyczny)
  7. XXXIII BIESZCZADZKI BIEG LOTNIKÓW: 02.02.2020 - (CT – styl klasyczny)
  8. MISTRZOSTWA POLSKI PZN 15.02.2020: - (CT – styl klasyczny)
  9. MEMORIAŁ STANISŁAWA MICHONIA 23.02.2020: (nasi mieszkańcy nie startowali)
Po podsumowaniu wszystkich edycji Ewa Armata zdobyła 1 miejsce w ramach Pucharu Polski w swojej kategorii i została brązową medalistką Mistrzostw Polski w kategorii M30, natomiast Marek Armata uplasował się na 15 miejscu na Mistrzostwach Polski i zajął 15 miejsce w Pucharze Polski na 128 zawodników co daje doskonały wynik.

Wręczenie nagród w ramach PPA odbyło się w Jakuszycach podczas Biegu Piastów, w których Ewa i Marek również brali udział startując w następujących dystansach:
BIEG PIASTÓW 6 KM 28.02.2020 (CT – styl klasyczny) Na tym dystansie oprócz kategorii Open klasyfikowane były kategorie branżowe w tym kategoria policyjna.
BIEG PIASTÓW 30 KM 28.02.2020 (FT styl dowolny)
BIEG PIASTÓW 25 KM 01.03.2020 (CT – styl klasyczny)

Zaznaczyć trzeba, że Bieg Piastów jest imprezą międzynarodową, w której startują czynni oraz byli zawodnicy z najwyższej półki, tacy jak Justyna Kowalczyk, Zuzana Kocumova, Klara Moravcova, Anna Sixtova, Dominik Bury, Jan Antolec, Jacob Walther czy Jonas Bestak dlatego ciężko jest walczyć o miejsca na podium w kategorii Open. Mamy jednak dobrą wiadomość ponieważ z tegorocznego Biegu Piastów do Frysztaka przyjechał puchar za 1 miejsce w kategorii policyjnej, który zdobyła Ewa na dystansie 6 km.

Bardzo udany sezon i wysokie miejsca naszych mieszkańców dają im satysfakcje, a jak to wygląda od strony zawodników zapytaliśmy ich osobiście:

Ewa jak krótko podsumujesz swój udział w Pucharze Polski PPA ?

Ewa: Najwięcej radości sprawił mi powrót do biegania, a szczerze mówiąc zaczęło mi tego brakować. Jeśli ktoś kiedyś był zawodnikiem to ciężko jest zapomnieć o swojej pasji - jak to mówią ciągnie wilka do lasu. Jeśli chodzi o cały sezon to cóż, udało mi się zdobyć więcej niż zakładałam, a wynik zawsze sprawia wiele radości. Sezon był również pewnego rodzaju weryfikacją tego co robiłam w przeszłości i jak się okazało pewnych rzeczy się nie zapomina: zostałam mistrzynią Polski PPA w swojej kategorii oraz zdobyłam 3 miejsce w Mistrzostwach Polski. Dużo emocji towarzyszyło mi także podczas Biegu Piastów dlatego, że ostatnio w Jakuszycach biegałam jakieś 20 lat temu jeszcze jako zawodniczka. Z kolei w Festiwalu Biegu Piastów brałam udział po raz pierwszy w życiu dlatego zdobycie 1 miejsca w kategorii policyjnej dało podwójną radość. Tak samo cieszę się z tego, że Zuzia i Wiktoria zaczęły uprawiać narciarstwo biegowe - na tym etapie jest to czysta zabawa ale kto wie co będzie w przyszłości ?! ;-)


Marek co możesz nam powiedzieć o swojej przygodzie w Pucharze Polski ? 

Marek: Dla mnie był to debiut, debiut i jeszcze raz debiut. Przede wszystkim bardzo mocno przepracowany sezon - decydując się na udział w Mistrzostwach Polski PPA myślałem, że będzie łatwiej, ale okazało się, że bardzo trudne podbiegi i zjazdy wymagają ode mnie dodatkowego treningu, aby je pokonać w ogóle. Zaliczenie narciarstwa biegowego jeszcze na studiach WF okazało się niewystarczające, aby sprawnie poruszać się po trasach z licencją FIS.
Jednak z biegiem czasu okazało się, że mogę zdobywać punkty i walczyć w rankingu generalnym i Mistrzostwach Polski. Dodam, że aby zdobyć punkty trzeba pobiec na odpowiednim poziomie i zdobyć miejsce, które jest punktowane - sam udział w biegu nie gwarantuje punktów. Oczywiście satysfakcje daje nie tylko 15 miejsce na 128 zawodników mojej kategorii, ale przede wszystkim cieszę się z poprawy techniki, taktyki oraz zdobycia umiejętności serwisowania nart i doboru sprzętu, co w biegówkach nie jest takie łatwe. Ponadto w międzyczasie udało mi się opanować nartorolki i zrobić uprawnienia instruktorskie z zakresu narciarstwa biegowego.


Zadowolony jestem także ze startów podczas Biegu Piastów i to nie tylko z satysfakcjonujących czasów, ale generalnie pokonane dystanse, tj: 30 km stylem łyżwowym i 25 km stylem klasycznym były bardzo dobrym sprawdzianem umiejętności zdobytych trakcie sezonu. Oczywiście sam udział w tak prestiżowej imprezie o zasięgu międzynarodowym z udziałem kilku tysięcy narciarzy biegowych przysporzył dreszczyku emocji i adrenaliny.

Ewie i Markowi gratulujemy doskonałego sezonu i życzymy wielu sukcesów i dużo satysfakcji w przyszłości.

W artykule niektóre zdjęcia pobrano ze strony 44-go Biegu Piastów, strony Skipol, oraz Pana Zdzisława Mołodyńskiego. Bieg Piastów - kliknij tu

Jeśli ktoś z Państwa bierze udział w imprezach o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym bardzo prosimy o informacje: Portal Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak www.frystzak24.pl chętnie o Was napisze i przedstawi Wasze sukcesy naszym mieszkańcom.

Below Post Ad