Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Na pożegnanie wakacji, Wina gościły na Sztukówce

Wino, muzyka, dobra zabawa i doskonałej jakości regionalne produkty. Tak w skrócie wyglądał ostatni weekend wakacji w Winnicy Sztukówka.

„Wina i Gościna” - taką nazwę nosiła impreza zorganizowana przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura”. 29 i 30 sierpnia na Sztukówce pojawiło się siedem winnic oferujących świetnej jakości, polskie wino. Dla przypomnienia były to: Winnica Alabaster, Winnica Dwie Granice, Winnica Melancholia, Winnica Piwnice Antoniego, Winnica Vetus, Podkarpacka Manufaktura Win oraz oczywiście Winnica Sztukówka.

Wszyscy przybyli goście mogli nie tylko nabyć butelki od winiarzy, ale także, po zakupie pamiątkowego kieliszka, degustować prezentowane wino.
O część gastronomiczną zadbały lokalne gospodynie oraz Ekologiczne Kozie Sery od Maziejuków. Na miejscu można było także zakupić oliwy od Taygetos Virgin z Jasła oraz miody od Pasieki Puchatek z Glinika Dolnego.

Nie zabrakło również Ani z Krosno Len oraz Oli z ręcznie robioną ceramiką - Olideco.

W sobotę odbyły się również dwie degustacje na których można było spróbować win medalowych z VII Konkursu Polskich Win w Jaśle.

Dodatkową sobotnią atrakcją były alpaki, które przyjechały na Sztukówkę z jednym z winiarzy. Można było nie tylko sobie z nimi zrobić zdjęcie ale także wybrać się na spacer.

Pełen atrakcji, sobotni dzień zakończyły koncerty zespołów ludowych. Na zmianę na scenę wkraczali nasi Twierdzanie oraz Kurasie z Lubziny. Porywali do tańca, bawili a przede wszystkim zapewnili prawdziwą ludową ucztę dla naszych uszu.

Niedziela upłynęła na spokojnym delektowaniu się specjałami z dostępnych stoisk. Jak mówią organizatorzy, bardzo cieszy fakt, że pojawiło się sporo nowych gości a jeszcze bardziej, że wrócili ci, którzy odwiedzili Sztukówkę w trakcie poprzednich dwóch imprez.

Autor: Basia Szczęch-Nasiadka

Below Post Ad