Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Rolniku trwa powszechny spis rolny

Powszechny Spis Rolny przeprowadzany jest na terytorium Polski w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Spis obejmuje zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień. Na terenie gminy Frysztak na koniec września bardzo mały procent rolników dokonało spisu.

Powszechny Spis Rolny jest przeprowadzany metodami:
  • samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl - Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99) 
  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy. W gminie Frysztak spisu dokonać można w pokoju 10A budynku Urzędu Gminy Frysztak przy ulicy ks. Wojciecha Blajera 20,  lub urzędzie statystycznym
Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników, a także oferuje pomoc przy wypełnianiu formularza.

W ramach metod uzupełniających z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:
  • wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.
  • wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.
Rachmistrzowie będą realizowali wywiady bezpośrednie w terenie wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. O realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów będziemy informować na bieżąco na stronie Powszechnego Spisu Rolnego i w mediach.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad