REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

Zawodnicy Skarbka wracają z zawodów z 9 medalami

W Straszęcinie k/Dębicy rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia w badmintonie Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików za senon 2019/2020. Zawodnicy Skarbka Gogołów zdobyli 9 medali.

Na starcie mistrzostw stanęło 70 zawodniczek i zawodników z następujących jedenastu ośrodków badmintona na Podkarpaciu: Straszęcina, Nowej Dęby, Ropczyc, Mielca, Przemyśla, Medyki, Jarosławia, Gogołowa, Dąbrówki, Zalesia i Widełki.

Zdobywcy czołowych miejsc na podium uhonorowani zostali dyplomami i pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Województwo Podkarpackie i Fundację Narodowy Badminton. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdobyli 9 medali. Wiele pojedynków, tak singlowych jak i w grach podwójnych było pełnych dramaturgii i niespodziewanych rozstrzygnięć.

Wspaniale spisały się najmłodsze zawodniczki Skarbka Gogołów – Nadia Bryda, Milena Madziar i Zuzanna Biłas, które pierwszy raz brały udział w zawodach.

Zdobycz medalowa zawodników Skarbka przedstawia się następująco:
Kategoria wiekowa U – 11
Gra pojedyncza dziewcząt: 2 miejsce - Wilisowska Amelia 3 miejsce - Płaziak Antonia
Gra pojedyncza chłopców: 3 miejsce - Drzyzga Przemysław
Kategoria wiekowa U – 13
Gra pojedyncza dziewcząt: 3 miejsce - Oszajca Julia 3 miejsce - Janas Aleksandra
Gra podwójna dziewcząt: 2 miejsce - Janas Aleksandra z Miazga Oliwia (UKS Orbitek Straszęcin) 3 miejsce - Oszajca Julia z Surowiec Oliwia (ZS Zalesie)
Gra mieszana: 2 miejsce - Wilczek Jan / Madziar Zuzanna 3 miejsce - Madziar Szymon / Machowska Emilia

Info i foto: Skarbek Gogołów