Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Krew bezcenny dar życia" - 13 lutego w UG Frysztak odbędzie się akcja krwiodawstwa

W sobotę (13 lutego) w Urzędzie Gminy Frysztak odbędzie się walentynkowa akcja krwiodawstwa. Akcja organizuje strażacki klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Gogołów. Klub HDK już dziś serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi - Krew bezcenny dar życia.

Walentynkowa akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 12:00. W tym czasie, każdy chętna osoba może przyjść i po przebadaniu dokonać donacji krwi. Akcja odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym zgodnym z zasadami bezpieczeństwa.

Kto może oddać krew?
  • Osoby od 18 do 65 roku życia
  • które ważą co najmniej 50 kilogramów
  • u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
  • które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii),
  • które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli:
  • nie mieć objawów przeziębienia,
  • nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).
Przed przyjściem na akcję krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad