Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pożar sadzy w Cieszynie

W piątek 12 lutego około godziny 19:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Cieszyna. W akcji uczestniczyły jednostki OSP Cieszyna, OSP Frysztak oraz PSP Strzyżów.

Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, przystąpili do wygaszenia paleniska, poprzez ostrożne wybranie materiału palnego, szczelne zamknięcie pieca. Strażacy również wygaszali palący się komin "od góry" z dachu.

Przed sezonem grzewczym jak również w trakcie niego należy rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Sprawdzamy wtedy drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli napotkamy na pęknięcia przewodu należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina. - informuje portal strazacki.pl

Pożar sadzy w kominie kończy się najczęściej naprawą przewodu kominowego, który w wyniku pożaru zostaje popękany lub nawet rozerwany. Najważniejsze to po pożarze sadzy w kominie wezwać kominiarza, który sprawdzi stan techniczny przewodu kominowego. Do tego czasu nie wolno używać pieca.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad