Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wilki widziane w Gliniku Średnim.

 

Mieszkaniec naszej gminy sfotografował przymieszającego się wilka. Wilki przebiegały przy jego posesji w Gliniku Średnim. Zwierzęta zostały zauważone w niedzielę. Nadleśnictwo Strzyżów potwierdziło możliwość pojawienia się wilków w naszych okolicach - "zwierzę na fotografii to najprawdopodobniej jest wilk."

Dzisiejszego poranka ok. 10:00 widziałem dosłownie 30 metrów od domu 2 wilki. Jednemu udało mi się nawet zrobić zdjęcie.  - napisał do nas internauta wysyłając również zdjęcie.  

Zapytaliśmy nadleśnictwo Strzyżów o możliwość pojawienia się na naszym terenie wilków. 

Tropy wilków widujemy na terenie całego Nadleśnictwa Strzyżów, które obejmuje swoim zasięgiem bardzo duży obszar. Trudno powiedzieć, w których dokładnie kompleksach leśnych występują. Wilk zasiedla przede wszystkim duże kompleksy leśne. Wilki odbywają jednak długie wędrówki w ramach zajmowanego terytorium, mogą one liczyć od 20 do 70 km (a nawet więcej).

Nadleśnictwo Strzyżów nie prowadzi monitoringu zwierząt, gdyż nie zajmujemy się gospodarką łowiecką w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo Łowieckie (Dz. U. 2016.1082). Obecność wilka, podobnie jak innych gatunków zwierząt leśnych, stwierdzamy przede wszystkim na podstawie obserwacji.

Nadleśnictwo na naszą prośbę, również udzieliło krótkiej informacji o bezpieczeństwie przy spotkaniu z wilkami.

W spotkaniach z wilkiem, podobnie jak z każdym dzikim zwierzęciem, należy zachować daleko idącą ostrożność. Jest to dzikie zwierzę, dość dobrze poznano już jego zachowanie, zwyczaje itp., jednak jest to zwierzę dziko żyjące i należy mieć to na uwadze. - przestrzega Pani Monika z Nadleśnictwa Strzyżów

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad