Wesele na Sztukówce!

Po rocznej przerwie w winnicy Sztukówka odbyła się impreza plenerowa WESELE. W winnicy odbywały się koncerty, warsztaty łyżkarstwa, plecenia wianków czy łączenie smaków z WINEM. Wiele stoisk z rękodziełem, wyśmienite napitki i jedzenie. Podczas tegoroczne WESELA odbył I bieg dookoła winnicy.


Plenerowa impreza wystartowała równo w południe 17 lipca. Na początek organizatorzy przygotowali dla gości zajęcia sportowe. W winnicy odbył się "I Bieg Dookoła Winnicy", którego współorganizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.

Od godziny 14:00 w winnicy na gości czekało wiele stoisk. Do Glinika Dolnego przyjechało wielu rękodzielników ze swoimi produktami. 3 winnice oraz jeden browar zabezpieczali kwestie napitku a Dolina Wisłoka przygotowała super swojskie jedzenie. Podczas Wesela odbyły się warsztaty łyżkarstwa, plecenia wianków czy łączenie smaków z winem.

Wieczorem w winnicy rozpoczęła się cześć taneczno - muzyczna. O godzinie 19:00 podstaw tańca tradycyjnego nauczał Artur Szlachetka. O godzinie 20:00 na scenę wystąpiły Same Suki a zaraz po nich do tańca zagrali Kapela Łola i Wieczorowce.

Sobota zakończyła się bardzo późno. Goście bawili się wybornie. Tańcząc, śpiewając, spędzając wolny czas na łonie natury w winnicy Sztukówka. 

Niedziela czyli drugi dzień Wesela na Sztukówce upłyną już spokojnie - goście mogli nadal degustować winna i browar oraz swojskie jedzenie. Na placu przed sceną można było kupować rękodzieło do lokalnych producentów. Wesele zakończyło się popołudniu. Organizatorzy zapraszają za rok :)

  

Komentarze

Nowsza Starsza