Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Ćwiczenia: Pożar drewnianego kościoła w Gogołowie

W sobotę  6 listopada kilka minut po godzinie 10:00 do pożaru drewnianego kościoła w Gogołowie zostały zadysponowane wszystkie jednostki z gminy Frysztak, które wspierali strażacy z PSP Strzyżów. TO BYŁY ĆWICZENIA.

W sobotę strażacy ćwiczyli w Gogołowie. W czasie dzisiejszego treningu zostały przygotowane epizody ratowniczo - gaśnicze. Druhowie musieli poradzić sobie z pożarem dzwonnicy w drewnianym kościele w Gogołowie, ewakuować poszkodowane osoby ze środka budynku, pomóc kilku osobą poszkodowanym w obrębie działań.


Strażacy ćwiczenia rozpoczęli przy remizie OSP Gogołów. O godzinie 10:30 pierwsze wozy bojowe ruszyły pod kościół gdzie rozpoczęła się akcja gaszenia pożaru, ewakuacji i pomocy poszkodowanym. Na miejscu pierwsi byli strażacy z OSP Gogołów, którzy rozpoczęli dzisiejsze działania.

Po kilku minutach kolejne jednostki dojechały na miejsce zdarzenia. Strażacy weszli do  budynku skąd ewakuowali dwie poszkodowane osoby. Po ewakuacji na zewnątrz strażacy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy.W tym samym czasie w okolice kościoła dojechał sprzęt specjalistyczny drabina z PSP Strzyżów. Od tego momentu pożar gaszony był również "z góry". Strażacy w dwóch punktach na lokalnych "rzeczkach" ustawili zastawki. Miejsca skąd średnimi wozami bojowym dowożona była woda pod kościół w Gogołowie.

W czasie akcji strażacy udzielali pierwszej pomocy jeszcze kilku osoba w miejscu zagrożenia - były to ratownicze epizody przygotowane na sobotnie ćwiczenia.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Strażacy poradzili sobie z dostawą wody z oddalonych punktów. Osoby poszkodowane szybko ewakuowano i udzielono niezbędnej pomocy. Po ćwiczeniach strażacy z PSP Strzyżów wspólnie ze strażakami z OSP przeanalizowali dzisiejszą akcję gaszenia kościoła w Gogołowie przy wspólnym ognisku.

Zdjęcia z dzisiejszych działań w naszej galerii - kliknij tu. Autorami zdjęć są Paweł Pająk oraz Marcin Błażejowski.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad