Śpiewając, modlili się na górze Chełm.

Już w starożytności św. Augustyn powiedział: „Kto dobrze śpiewa - podwójnie się modli”. W piątkowy wieczór przy kapliczce na górze Chełm odbyła się majówka. Wspólne śpiewanie pieśni maryjnych mieszkańców z chórem Sokół.

Tegoroczna majówka rozpoczęła się o godzinie 19:00 na parkingu, skąd grupa osób wyszła w stronę kapliczki. Część mieszkańców Stępiny, którzy podeszli do kapliczki od drugiej strony czekała już na "pielgrzymów".

Jako pierwszy wystąpił Pan Krzysztof Winiarski, który przybliżył historię góry Chełm, kapliczki, lipy i mieszkańców, którzy działali i działają przy kapliczce.

Po przemówieniu Pana Krzysztofa rozpoczęło się wspólne śpiewanie. Jako pierwszą przy prowadzeniu przez chór "Sokół" mieszkańcy odśpiewali Litanie Loretańską. Po Litanii, chór zaprezentował kilka, utworów dla gości, którzy odwiedzili w piątkowy wieczór górę Chełm.

Na koniec przy akompaniamencie gitarzystów i prowadzeniu przez Panią Magdalenę Wiśniowską, mieszkańcy wspólnie śpiewali pieśni maryjne. Fantastyczne miejsce, wspaniała atmosfera towarzyszyła mieszkańcom, którzy śpiewając, modlili się na górze Chełm

Więcej filmów z majówki znajdą Państwo na naszym kanale YouTube lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Organizatorami majówki na górze Chełm byli Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku, chór mieszany "Sokół" oraz sołtys wsi Kobyle.

Komentarze

Nowsza Starsza