Tomasz Bryda odznaczony przez Prezydenta RP

We wtorek 17 maja Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. 

Wśród odznaczonych znalazł się druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogołowie Tomasz Bryda. Pan Tomasz został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi za honorowe krwiodawstwo.

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście elitą narodu polskiego, która – angażując się w różne aktywności społeczne – wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

– Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam też nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie dla Państwa z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej strony także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać – mówiła wojewoda.

Pan Tomasz działa aktywnie na rzecz krwiodawstwa jest wiceprezesem Strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, który działa przy OSP Gogołów. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia nadanego przez Prezydenta RP.

Info i foto: PUW w Rzeszowie, OSP Gogołów

Komentarze

Nowsza Starsza