Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Msza i piknik parafialny - rozpoczęcie obchodów 350-lecia kościoła w Gogołowie

W niedzielę 19 czerwca w Parafii Gogołów rozpoczęto obchody 350-lecia Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie. Kościół został zbudowany w 1672 roku

Obchody 350-lecia rozpoczęły się o godzinie 12:00 od Mszy Świętej w historycznym drewnianym kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego.

Po mszy świętej mieszkańcy i przybyli goście świętowali jubileusz podczas pikniku parafialnego. W czasie pikniku można było posłuchać występów strażackiej orkiestry dętej, zespołu ludowego Twierdzanie, zespołu Gogołowianie oraz Kapeli z Gogołowa.

Podczas festynu odbyło się szereg zabaw dla najmłodszych parafian prowadzonych przez Tomka z grupy Passio Poland, były konkursy z nagrodami, dmuchańce. Nie zabrakło pysznego jedzenia przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz zimnych,  pysznych lodów, które goście chętnie degustowali w to upalne niedzielne popołudnie

Niewątpliwą gratką dla odwiedzających była możliwość zakupienia książki, obrazka, magnesu oraz pocztówki o tematyce związanej z kościołem w Gogołowie, które zostały wydane z okazji 350-lecia Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie. Osoby, które zainteresowane są zakupem, prosimy kontaktować się z Proboszczem Parafii Gogołów.

Podczas festynu został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów i przedszkolaków oraz konkurs z wiedzy o kościele w Gogołowie. Dla uczestników organizatorzy przygotowali nagrody, upominki.
To pierwsza z cyklu imprez z okazji 350-lecia drewnianego kościoła w Gogołowie. Więcej informacji o pozostałych imprezach znajdą Państwo pod tym linkiem, kliknij tu.

Więcej filmów znajdą Państwo na naszym kanale YouTube lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Zdjęcia z niedzielnych wydarzeń w Gogołowie autorstwa pani Joanny Pasek znajdą Państwo w naszej galerii zdjęć lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad