Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Podjęli walkę o życie i zdrowie kierowcy - zostali odznaczeni medalami

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych znaleźli się dwaj strażacy z OSP Twierdza - druh Dawid Kapinos oraz Jarosław Ziobrowski. Odznaczenia zostały wręczone podczas zorganizowanej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 20 czerwca 2022.

27 czerwca 2020 roku - to dzień, który pozostanie w pamięci naszych strażaków do końca życia - podczas działań ratowniczych, po nawałnicy w Jaśle Druhowie OSP Twierdza, naczelnik Dawid Kapinos oraz prezes Jarosław Ziobrowski podjęli walkę o życie i zdrowie kierowcy samochodu osobowego. - można przeczytać na stronie OSP Twierdza

„Medal za Ofiarność i Odwagę” – polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowione ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach. Nadawane w latach 1960–89 przez Radę Państwa, a od 1990 przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej osobom, które niosły pomoc innym ludziom, narażając przy tym swoje życie.

27 czerwca 2020 roku - to dzień, który pozostanie w pamięci naszych strażaków do końca życia - podczas działań ratowniczych, po nawałnicy w Jaśle Druhowie OSP Twierdza, naczelnik Dawid Kapinos oraz prezes Jarosław Ziobrowski podjęli walkę o życie i zdrowie kierowcy samochodu osobowego.

Pojazd ten znajdował się na zalanym odcinku obwodnicy Jasła, wewnątrz pojazdu znajdował się kierowca, który na skutek unieruchomienia samochodu został zablokowany w pojeździe. Wzrost poziomu fali powodziowej spowodował w kierującym strach, a w rezultacie panikę. Przez przebywanie w zimnej wodzie kierowca znajdował się w stanie hipotermii, a jego los zależał od skutecznej i szybkiej pomocy. Strażacy z OSP Twierdza nie zważając na niebezpieczeństwo i panujące warunki, wzajemnie asekurując się dotarli pieszo w głębokiej na ponad metr wodzie do zalanego pojazdu, ewakuowali wychłodzonego kierowcę a następnie odtransportowali do pobliskiego szpitala i przekazali personelowi medycznemu. Ten czyn uratował zdrowie i życie temu kierowcy i właśnie za to nasi strażacy zostali odznaczeni przez Prezydenta RP „Medalem za Ofiarność i Odwagę”.

Gratulujemy bohaterom Dawidowi i Jarosławowi, życzymy dalszych sukcesów, oraz dalszego oddania w służbie ludziom - Bogu na chwałę, ludziom na pożytek 

Link do strony z wydarzeniem - prezydent.pl - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad