Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Za tydzień inauguracja A i B klasy

Za tydzień rusza sezon 2022/2023 piłki nożnej. W A klasie Krosno III gminę Frysztak będzie reprezentował Orzeł Lubla a w B klasie Krosno IV Strzelec Frysztak.

Jako pierwsi na boisko w nowym sezonie wybiegną zawodnicy Orła Lubla. Orzeł na inaugurację sezonu zagra na wyjeździe z Zorzą Łęki Dukielskie. Mecz zaplanowano w sobotę 13 sierpnia o godzinie 17:00. Strzelec pierwsze spotkanie w sezonie 2022/2023 zagra również na wyjeździe w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 13:00. Przeciwnikiem frysztackich piłkarzy będzie zespół Tajfun Łubno Szlacheckie.

Strzelec Frysztak
W nowym sezonie Strzelec zagra w B klasie - Krosno IV, w której występować będzie 13 zespołów zgłoszonych w OZPN Krosno. Przed pierwszym meczem poprosiliśmy wiceprezesa Strzelca Kacpra Czernickiego oraz trenera Sławomira Sienickiego o odpowiedź na kilka pytań związanych z sekcją piłki nożnej i nowym sezonem ligowym.

1. Jakie klub ma cele na sezon 2022/2023?
Kacper Czernicki - wiceprezes Strzelca: Naszym głównym celem na zbliżający się nowy sezon niewątpliwie jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Poczyniliśmy odpowiednie kroki w tym kierunku już zimą bieżącego roku, zatrudniając wtedy nowego trenera i pozyskując wartościowych zawodników. Ostatnie pół roku było zatem czasem na wdrożeniu nowych zasad i budowaniu zespołu od podstaw pod ten zbliżający się sezon 22/23. Drugim bardzo ważnym celem jest rozwój naszych drużyn młodzieżowych, które zostały objęte certyfikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej. Innymi celami stowarzyszenia są w dalszym stopniu działania mające na celu poprawę wizerunku oraz organizację. 

2. Jakie ruchy kadrowe przed sezonem?
KC: Do naszego zespołu w letnim okienku transferowym dołączyło czterech zawodników: Sławomir Sienicki (Ostoja Kołaczyce, napastnik), który będzie od nowego sezonu grającym trenerem, Patryk Mikuszewski (Huragan Kozłówek, obrońca), Wiktor Hendzel (Ostoja Kołaczyce, pomocnik) oraz Michał Giera (juniorzy, pomocnik). Z naszą drużyną pożegnali się Bartosz Boduch (Wisłok Wiśniowa, 4 liga) i Szymon Czech (Rędzinianka Wojaszówka, A klasa), którzy po okresie wypożyczenia przenieśli się do swoich nowych klubów na zasadzie transferu definitywnego. Kadra Strzelca Frysztak na rundę jesienną sezonu 2022/2023: Bramkarze: Jacek Król, Michał Chlebica, Jakub Kowalski. Obrońcy: Cyprian Wojciechowski, Mateusz Antosz, Jakub Bednarz, Paweł Wiśniowski, Marcin Gabor, Maciej Fortuna, Szymon Petka, Krystian Mularz, Julian Tokarski, Łukasz Kiebała, Patryk Mikuszewski. Pomocnicy: Szymon Wnęk, Tomasz Pękosz, Krystian Ogrodnik, Jarosław Mosoń, Adam Tabak, Błażej Baciak, Hubert Sokołowski, Przemysław Banek, Łukasz Król, Sebastian Kobak, Dariusz Winiarski, Mateusz Kędzior, Grzegorz Adamski, Michał Giera, Wiktor Hendzel. Napastnicy: Damian Studniarz, Mateusz Dominik, Sławomir Sienicki, Marcin Pilut, Wiktor Borowy. Trener: Sławomir Sienicki (UEFA B)
Kierownik drużyny: Bartłomiej Pękosz
Kierownik techniczny: Tomasz Bysiewicz
Trener juniorów: Mateusz Dominik (GRASS C)
Trener młodzików: Mateusz Rogaczewski (GRASS C)

3. Jak oceniasz okres przygotowawczy przed sezonem?
Sławomir Sienicki - Trener: „Okres przygotowawczy oceniam pozytywnie w naszym wykonaniu. Trenowaliśmy dwa razy w tygodniu, a mikrocykl kończyliśmy meczem sparingowym. Frekwencja na treningach i meczach dopisywała, więc mogliśmy solidnie przepracować ten okres. Podczas tego okresu rozegraliśmy cztery wartościowe sparingi, głównie z drużynami A-klasowymi, które miały na celu sprawdzić, na jakim etapie się znajdujemy w różnych obszarach. Po meczach sparingowych możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość, wypadliśmy w nich dobrze, prowadząc wyrównane pojedynki m.in. z Ostoją Kołaczyce (P, 2:3), Iwonką Iwonicz (Z, 4:2), Brzostowianką Brzostek (R, 2:2) czy Orłem Bieździedza (P, 1:2). Dziękuję zawodnikom za wykonaną pracę i odpowiednie podejście. Mam nadzieję, że zwróci się im to w postaci punktów w lidze. Teraz już wszyscy czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz ligowy, który rozegramy 14 sierpnia. Z tego miejsca w imieniu całego zespołu serdecznie zapraszam wszystkich Kibiców do licznego wspierania naszej drużyny w nowym sezonie!”

Więcej informacji o GMKS Strzelec Frysztak pod tym linkiem - kliknij tu.

Orzeł Lubla
Zespół z Lubli sezon 2022/2023 zagra w A klasie - Krosno III, w tej grupie w nowym sezonie występować będzie 14 drużyn. Poprosiliśmy prezesa klubu Pawła Kurka o odpowiedzenie na kilka pytań przed nadchodzącym sezonem. Czekamy na odpowiedź.


Więcej informacji o KS Orzeł Lubla pod tym linkiem - kliknij tu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad