Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Jesienne szczepienie lisów

Od czwartku 22 września rozpocznie się szczepienie lisów na terenie całego województwa podkarpackiego. Szczepienie potrwa do 1 października -informuje Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). 

Akcja szczepienia lisów, polega na wieloletnich działaniach w okresie wiosny i jesieni. Oficjalne pismo Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - kliknij tu (PDF)
Przynęta o charakterystycznym zapachu zawiera wewnątrz aluminiowo - plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Jej działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką. W związku z tym informuję się, że:

przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, podnoszenie ich jest niewskazane;
  • w przypadku kontaktu z przynętą należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem;
  • jakikolwiek kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej;
  • w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad