Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1

Wychowankowie SOSW Frysztak reprezentantami Podkarpacia na ogólnopolskich „Igrzyskach Bez Barier” w Gdańsku.

"Igrzyska Bez Barier” to ogólnopolskie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami zorganizowane z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu.

W dniach 27.09.- 30.09.2022r. sześcioro uczniów wraz z opiekunami wybrali się na Igrzyska do Gdańska. Głównym celem imprezy było przede wszystkim zachęcenie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracja młodych osób z dysfunkcjami. 

Tenis stołowy, biegi przełajowe, gra terenowa, a także rywalizacja na ergometrze wioślarskim to konkurencje sportowe w których wzięło udział ponad 250 uczestników z 31 szkół z całej Polski.

Uczestnicy po zaciętej rywalizacji sportowej mieli okazję uczestniczyć w animacjach prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. 

Dodatkową atrakcją było spotkanie z Polską zawodniczką taekwondo- medalistką Mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady Patrycją Adamkiewicz i Maciejem Kęsickim- srebrnym medalistą Mistrzostw Europy. 

Pomimo dość napiętego programu, znaleźliśmy chwilę na spacery po plaży oraz zwiedzanie Gdańska. Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, Onet, Przegląd Sportowy, AZS COSA Górki Zachodnie. Wielkie Brawa dla reprezentantów SOSW we Frysztaku.

    

Prześlij komentarz

0 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.