Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

FRYSZTAK DLA ŻOŁNIERZY I WETERANÓW UKRAINY – DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC.

Miliony Ukraińców potrzebuje stałej i regularnej pomocy, dlatego od początku wybuchu wojny Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy we Frysztaku organizuje pomoc humanitarną, która trafia bezpośrednio do ofiar.

Systematycznie dary dowożą nasi koledzy, bliscy społeczności Ośrodka, Tomek i Witek. Jesteśmy na bieżąco informowani co potrzeba i jakie dary są niezbędne mieszkańcom do przeżycia w ich kraju, ogarniętym wojną. Pomagamy również żołnierzom i weteranom wojennym, zaopatrując ich w żywność.

W dniach 05 - 21.12.2022 r. postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować zbiórkę na rzecz potrzebujących Ukraińców. W tym czasie przeprowadzono szereg akcji.

Już 28.11.2022 r. rozpoczęliśmy zbiórkę poprzez otwarcie Second Hand w naszym Ośrodku. Grupa nauczycieli połączyła naukę z pomaganiem. Pracownicy Ośrodka mogli kupić ubrania, za które wpłacali drobne datki. Natomiast uczniowie przejęli galerię dowodząc sprzedażą i zbieraniem pieniędzy. Niezawodna załoga uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy sprawnie sprzedawała, doradzała i pakowała zakupiony towar. Była to niezwykła lekcja zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, którzy pomogli bezinteresownie potrzebującym.

Kolejna zbiórka odbyła się 5.12.2022 r. na frysztackim rynku, gdzie grupa uczniów z naszego Ośrodka postanowiła pysznymi ciasteczkami, kawą i herbatą przyciągnąć osoby, które nie potrafią przejść obojętnie koło ludzkiej tragedii.

„Pierogi z sercem” to kolejna inicjatywa niesienia pomocy. W dniu 07.12.2022 r. odbyło się w naszym Ośrodku wspólne lepienie pierogów na rzecz wsparcia Ukrainy. Do akcji włączyli się emeryci, dyrekcja, wychowawcy, pracownicy oraz uczniowie. Wspólnie spędzony czas zaowocował masą smacznych, domowych pierogów. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do akcji i ochoczo zakupili pierogi. W ważnych chwilach cała społeczność Ośrodka zawsze może na siebie liczyć, dlatego w takich chwilach warto być razem.

W dniu 16.12.2022 r. w ośrodkowym holu odbył się Kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić m.in. stroiki, ozdoby świąteczne, upominki, itp.
Za wszystkie uzbierane podczas wyżej opisanych akcji charytatywnych środki finansowe, w tym także wpłaty gotówkowe od chcących pozostać anonimowymi darczyńców, zakupiliśmy produkty spożywcze, głównie konserwy mięsne i rybne, pasztety, kawę.

Ponadto szkoły z terenu naszej gminy zorganizowały zbiórkę w swoich środowiskach. Pomocną dłonią i owocną współpracą podczas tej zbiórki dzielą się: Szkoła Podstawowa w Cieszynie, Zespół Szkół w Lubli, Zespół Szkół w Gogołowie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie, Szkoła Podstawowa we Frysztaku. Miło nam również poinformować, że ogrom pomocy wnieśli mieszkańcy naszej Gminy, którzy chętnie i z wielką radością przynosili do nas dary.

Wśród artykułów spożywczych zebranych w ramach Akcji „Frysztak dla żołnierzy i weteranów Ukrainy” są m.in.: 58 konserw mięsnych, 42 konserwy rybne, kasze (12 opakowań), ryż (15 opakowań), olej (5 litrów), makaron (35 sztuk), herbata (11 sztuk), kawa (7opakowań), 3 kg mąki, 9 kg cukru, 3 opakowania kakao, 3 litry mleka, czekolady (98 sztuk + inne słodycze), zupki chińskie, płatki śniadaniowe i inne artykuły w niewielkich ilościach.

Zebrane produkty żywnościowe, kurtki, ciepła odzież, koce, kołdry itp. zostały już spakowane i czekają na transport, który planujemy w dniu 6.01.2023 r.

Cytując słowa Świętego Pawła „Zło dobrem zwyciężaj”, z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w zbiórce i wsparli swoim sercem i hojnością naszych ukraińskich sąsiadów.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad