Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1

W jakich sytuacjach warto suplementować koenzym Q10?

Koenzym Q10 to nazwa związku, który zdecydowana większość z nas kojarzy na pewno z wielu licznych reklam kosmetyków. Głównie reklamowane produkty zawierające koenzym Q10 są różnego rodzaju kremami, maściami, balsamami, czy też odżywkami, których jednym z wielu działań jest odmłodzenie, czy też po prostu upiększenie np. skóry. To pozwala sugerować, że to właśnie koenzym Q10 posiada takie właściwości, jednak czy jest to odpowiednie podejście?

Warto się przyjrzeć temu czym tak naprawdę jest koenzym Q10, a także jakie ma on właściwości względem organizmu człowieka. To pozwoli zobaczyć, czy faktycznie to ten związek odpowiada za pożądane działania różnego rodzaju kremów. Jednak równie istotne jest fakt, że koenzym Q10 od jakiegoś czasu dostępny jest także w formie np. tabletek, do suplementacji doustnej. Czy przyjmowanie go w takiej formie ma sens i jeśli tak, to kiedy warto się zdecydować na tego typu suplementację? Warto się temu wszystkiemu dobrze przyjrzeć.

Czym jest koenzym Q10 i dlaczego jest tak ważny?
Koenzym Q10 to zwyczajowa nazwa na związek - ubichinon. Nic dziwnego, że ta pierwsza nazwa jest dużo bardziej popularna - jest po prostu prostsza do zapamiętania, czy nawet wymówienia. Jednak skupmy się na najważniejszym temacie i zastanówmy się, dlaczego koenzym Q10 jest tak ważnym elementem zbilansowanej diety? Oczywiście dzięki swoim właściwością, które są istotne nie tylko z punktu widzenia szeroko rozumianej urody. Ubichinon uczestniczy w licznych procesach metabolicznych, w wyniku których organizm jest w stanie produkować energię. Co więcej, koenzym Q10 znajduje się w każdej komórce naszego organizmu i jest odpowiedzialny za ich odpowiednią energię.

Nic zatem dziwnego, że tak wiele mówi się na temat jego działania względem organizmu człowieka. Co ciekawe, koenzym Q10 jest także antyoksydantem. Oznacza to, że niweluje działanie wolnych rodników tlenowych, które są odpowiedzialne m.in. za procesy starzenia się organizmu, czy też powstawanie komórek nowotworowych i rozwój chorób tego rodzaju. To tłumaczy m.in. obecność ubichinonu w licznych kosmetykach, jednak także fakt, że jest obecny w wielu licznych suplementach diety. Ciekawe preparaty można znaleźć w sklepie SFD, gdzie koenzym Q10 jest dostępny w mono preparatach, jak i tych wieloskładnikowych.

Kiedy warto sięgnąć po suplementy z koenzymem Q10?
W takich sytuacjach, jedyną słuszną i uniwersalną radą jest to, żeby po każdego rodzaju suplementację sięgać po konsultacji z lekarzem. Weźmie on pod uwagę wszystkie inne związki, pozna konkretną sytuację i ma po prostu niezbędną wiedzę do tego, aby przepisać najbardziej wartościowe suplementy diety i/lub leki w danym przypadku. Wtedy bez wątpienia warto, a nawet należy sięgnąć po koenzym Q10. Jednak można podać kilka przykładowych sytuacji, gdy ubichinon świetnie może się sprawdzić w poprawie naszego zdrowia.

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że koenzym Q10 jest częstym składnikiem leków i suplementów diety, stosowanych w leczeniu oraz profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Stąd też być może już go przyjmujesz, nie wiedząc o tym. Ubichinon jest przepisywany podczas profilaktyki miażdżycy, chorób układu krążenia, przy paradontozie, czy też cukrzycy i nadciśnieniu. Jest także suplementem dla osób cierpiących na choroby Parkinsona oraz Alzheimera, a także mogą po prostu zostać zdiagnozowane jego niedobory, w wyniku wyczynowego uprawiania sportu, palenia papierosów, czy też spowodowanych intensywną pracą, czy też wysiłkiem fizycznym.

To wszystko tylko podkreśla, jak istotnym dla naszego organizmu składnikiem jest koenzym Q10 i dlaczego warto się nim zainteresować odpowiednio wcześniej, zanim wystąpią objawy np. groźnych chorób wcześniej wymienionych. Jednak równie istotne jest to, aby wszelkie niepokojące nas obserwacje konsultować z lekarzem, aby zachować zdrowie i w trosce o własne bezpieczeństwo. Dopiero po odpowiedniej konsultacji można stosować wartościowe suplementy diety, które można nabyć m.in. w sklepie SFD. Dostępne są tam przeróżne suplementy diety, nie tylko te zawierające koenzym Q10 i warto się im przyjrzeć.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.