Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Intensywne opady śniegu oraz przymrozki

Intensywne opady śniegu oraz przymrozki - to właśnie czeka nas w najbliższych dniach. Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi, prognozowane są opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, co może spowodować przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 25 cm. To oznacza, że nasze drogi mogą stać się nieprzejezdne, a podróże z jednego punktu do drugiego mogą być utrudnione.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu Strzyżowskiego o intensywnych opadach śniegu oraz przymrozkach. 

Wszyscy, którzy planują wyjazd w najbliższych dniach, powinni wziąć pod uwagę te ostrzeżenia meteorologiczne i odpowiednio dostosować swoje plany. Warto zwrócić uwagę na prognozę pogody i przestrzegać zaleceń służb meteorologicznych.

Intensywne opady śniegu. Ostrzeżenie 2 stopnia w 3 stopniowej skali.
Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do około 25 cm. Ostrzeżenie będzie ważne od 2023-04-06 6:00 do 2023-04-07 6:00.

Przymrozki. Ostrzeżenie 1 stopnia w 3 stopniowej skali.
Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -5°C do -1°C, przy gruncie od -7°C do -2°C, w nocy 03/04.04 i 04/05.04 lokalnie -8°C i przy gruncie około -10°C. Temperatura maksymalna w dzień od -1°C do 4°C, tylko 04.04 i 05.04 lokalnie -3°C. Ważność ostrzeżenia do 7 kwietnia godzina 10:00.

Prognozowane intensywne opady śniegu oraz przymrozki wymagają od nas odpowiedniej reakcji. Warto przestrzegać zaleceń służb meteorologicznych i dostosować swoje plany do panujących warunków. Odpowiednio przygotowując się do tych warunków, będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Info: IMGW.PL

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad