Piłka wraca po zimowej przerwie: zwycięstwo Strzelca Frysztak, porażka Orła Lubla

Wiosenna runda rozpoczęła się dla Strzelca Frysztak bardzo dobrze. Pojedynek z Tajfunem Łubno Szlacheckie zakończył się zwycięstwem 4:1, dzięki czemu zespół umocnił się na pozycji lidera. Orzeł Lubla na inauguracje rundy wiosennej musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając na własnym boisku 0:2 z Zorzą Łęki Dukielskie.

Hat-trick Winiarskiego i piękny gol Kobaka - Strzelec pokonuje Tajfun w pierwszym meczu "na wiosnę".

Mimo że początek meczu był raczej ostrożny, z minuty na minutę przewaga Strzelca rosła. Piłkarze z Frysztaka kontrolowali grę na boisku i stwarzali wiele dogodnych sytuacji. Warto zaznaczyć, że wynik mógł być znacznie wyższy, gdyby nie kilka zmarnowanych okazji. Do przerwy Strzelec prowadził 2:1, co pozwalało na zachowanie pewnej ostrożności w drugiej połowie. Jednakże drużyna z Frysztaka nie zwalniała tempa i kontynuowała swoje ataki, co przyniosło im kolejne gole i zwycięstwo.

Głównym bohaterem meczu okazał się Dariusz Winiarski, który strzelił hat trick po trzech rzutach karnych. To była prawdziwa demonstracja umiejętności piłkarskich i niebywałe osiągnięcie. Winiarski pokazał, że potrafi utrzymać zimną krew nawet w najważniejszych momentach meczu i wykorzystać każdą szansę. W 61. minucie, Sebastian Kobak strzelił przepięknego gola. Kobak zademonstrował swoje umiejętności techniczne i precyzję co pozwoliło mu na zdobycie fantastycznego gola i podwyższenie wyniku na 3:1.

Mecz z Tajfunem Łubno Szlacheckie był dla Strzelca Frysztak wspaniałym startem rundy wiosennej. Zespół ten pokazał swoje umiejętności i determinację, co pozwala na optymistyczne podejście do kolejnych spotkań.

Orzeł Lubla przegrywa z Zorzą Łęki Dukielskiej - nieudany start do rundy wiosennej A klasy Krosno III.

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej A klasy krosno III, Orzeł Lubla podejmował na własnym stadionie Zorzę Łęki Dukielskie. Miejscowi kibice liczyli na zwycięstwo swojego zespołu, jednak po 90 minutach to goście z Łęki Dukielskiej cieszyli się z trzech punktów, zwyciężając 2:0.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy prezentowali się lepiej na boisku i stwarzali sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Ostatecznie Zorza zdołała wykorzystać dwie z nich, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia przed przerwą. Druga połowa to już lepsza gra Orła Lubla, który ruszył do ataku w poszukiwaniu wyrównania. Drużyna z Lubli stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak niestety nie udało się jej wykorzystać żadnej z nich.

Dzisiejszego dnia szczęście sprzyjało Zorzy Łęki Dukielskiej, która zdołała zdobyć dwie bramki i zakończyła dzisiejsze spotkanie w roli zwycięzcy.

Orzeł Luba po 13 rozegranych spotkaniach zajmuje 12 miejsce w tabeli A klasy - Krosno III (14 drużyn) z dorobkiem 14 punktów.