Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Universe - gwiazda Dni Ziemi Frysztackiej 2023

Gwiazdą tegorocznych Dni Ziemi Frysztackiej będzie legendarny polskie zespół Universe. Organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku oraz Gminę Frysztak, koncert finałowy odbędzie się w niedzielę, 2 lipca o godzinie 20:00. To wydarzenie z pewnością będzie jednym z najbardziej oczekiwanych momentów tegorocznego święta gminy Frysztak.

Poniżej najważniejsze informacje z historii zespołu Universe, który występuje ponad 40 lat na scenie. Pełna historia zespołu dostępna pod tym linkiem - kliknij tu!

13 października 1981 r. w katowickim Studio Piosenki spotkali się po raz pierwszy i postanowili grać ze sobą Mirek Breguła i Heniek Czic. 9 maja 1982r. nastąpił w ich życiu artystycznym arcyważny, pierwszy publiczny występ przed chorzowskim klubem „Kuźnik”, to właśnie podczas tego występu powstała nazwa zespołu. 1983 roku wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, co zaowocowało możliwością wystąpienia na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ich wykonanie utworu "Mr. Lennon" przyniosło im drugie miejsce. W kolejnych latach zespół kontynuował swoją muzyczną drogę, występując na różnych festiwalach, takich jak KFPP w Opolu.

W 1991 roku Universe wydało swoją pierwszą płytę, zatytułowaną "The Best of", która zdobyła uznanie fanów. Rok później, ich piosenka "Daj mi wreszcie święty spokój" zdobyła pierwszą nagrodę na KFPP w Opolu. Kolejne lata przyniosły zespołowi więcej sukcesów, a ich utwór "To był maj" został nagrodzony trzecim miejscem na festiwalu "Fono-Ramy".

Mimo trudnych momentów w historii zespołu, takich jak tragiczna śmierć wokalisty i lidera Mirosława Breguły w 2007 roku, Universe przetrwało i kontynuuje swoją działalność. Po odejściu Breguły, nowym liderem został Henryk Czich, współzałożyciel grupy. W 2008 roku zespół wydał album "Mijam jak deszcz", będący hołdem dla Breguły i zawierający zarówno największe przeboje grupy w nowych aranżacjach, jak i premierowe utwory nagrane przez zmarłego wokalistę.

Wiele lat po swoim debiucie, Universe nadal cieszy się ogromną popularnością. Koncert zespołu Universe na tegorocznych Dniach Ziemi Frysztackiej zapowiada się niezwykle emocjonująco. To doskonała okazja, aby uczcić i podziwiać długą i barwną historię tej wyjątkowej grupy muzycznej. 

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem zespołu od lat, czy poznajesz ich twórczość po raz pierwszy, nie możesz przegapić tej niezapomnianej okazji. Przygotuj się na niesamowite doświadczenie muzyczne w niedzielę, 2 lipca, o godzinie 20:00, na finałowym koncercie Dni Ziemi Frysztackiej.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad