Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

3 września - zapraszamy na Powiatowo - Gminne Dożynki

W dniu 3 września 2023 roku miłośnicy kultury ludowej oraz wszyscy entuzjaści wspólnej zabawy mają okazję dołączyć do wyjątkowego wydarzenia w Frysztaku. Starosta Strzyżowski oraz Wójt Gminy Frysztak serdecznie zapraszają na Powiatowo - Gminne Dożynki, które odbędą się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To niezwykła okazja do przeżycia tradycji, wspólnego świętowania i rozrywki dla całej rodziny.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 uroczystą Mszą św. polową. Po duchowym początku, o godzinie 15:00 nastąpi Powitanie Gości:Wieńcowiny, które będzie inspirowane niezwykłymi dźwiękami i tańcami Zespołu Ludowego "Twierdzanie". Kolejnym punktem programu będzie prezentacja artystycznie zdobionych wieńców, które są nieodłącznym symbolem dożynek.

Niezwykły przegląd folkloru będzie kontynuowany o 16:30, kiedy to na scenie pojawią się zespoły prezentujące swoje umiejętności w tańcu i pieśni. Kapela Ludowa z Czudca, Zespół "Alebabki" z Niebylca, ZPiT "Wisznia" z Wiśniowej, ZPiT "Kłosowanie" ze Strzyżowa oraz ZPiT "Mały Frysztak" zaprezentują bogactwo polskiej kultury regionalnej.

Wieczorną część wydarzenia rozpocznie Festyn Dożynkowy, który potrwa od 19:00 do północy. W rytm muzyki zespołu ONYX BAND, uczestnicy będą mieli okazję spędzić czas w atmosferze radosnej zabawy i tańca.

Oprócz niezwykłych występów artystycznych, Dożynki przyciągną uczestników różnorodnymi atrakcjami. Na terenie imprezy będzie można podziwiać wystawę sprzętów dawnych oraz przyglądać się dawnej praktyce rolniczej. Wystawa gołębi pocztowych oddziału Krosno centrum dostarczy ciekawych doznań dla miłośników ptasiego świata. Wśród stoisk z rękodziełem i swojskim jedzeniem, uczestnicy będą mieli okazję zakosztować prawdziwych smaków tradycyjnej kuchni. Dla najmłodszych przygotowane zostaną dmuchańce oraz słodkości takie jak lody i wata cukrowa.

Dożynki Powiatowo-Gminne to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu, zanurzenia się w folklorze i kulturze lokalnej społeczności oraz doświadczenia atmosfery radości i świętowania. Data 3 września już teraz warto wpisać w kalendarz, by nie przegapić tego barwnego i pełnego atrakcji wydarzenia. Zapraszamy

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad