Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Historia i patriotyzm na pikniku militarnym w Stępinie

Niedziela, 13 sierpnia, stała się dniem, który na długo pozostanie w pamięci gości, którzy przybyli na piknik militarny przy tunelu schronowym w Stępnie/Cieszynie. Piknik okazał się prawdziwym hitem, gromadząc entuzjastów historii, miłośników wojskowości oraz patriotyzmu. 

Niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów tego dnia było uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci. Wzruszający moment skupił uczestników w wspólnej pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie podczas budowy schronu. To wyraz szacunku i hołdu dla bohaterów, którzy oddali życie w imię Ojczyzny.

Miłośnicy muzyki wojskowej zostali w pełni zaspokojeni dzięki koncertowi Strażackiej Orkiestry Dętej z Frysztaka. Ich dźwięki wplatające się w historię wzbudziły ducha dumy z polskiej historii oraz kształtowały atmosferę patriotyzmu. Koncert "A to Polska właśnie" w wykonaniu Rzeszowskiej Grupy Wokalnej o godzinie 19:00 dostarczył jeszcze więcej wzruszeń i radości.

Więcej filmów z koncertu "A to Polska właśnie" znajda Państwo na naszym kanale YouTube lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Jednak Piknik Militarny to nie tylko muzyka, ale także realne prezentacje jednostek wojskowych. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Jednostka Strzelecka 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna ps. „Słowik” ze Strzyżowa zaprezentowały swoje umiejętności i wyposażenie. To niesamowita okazja, by poznać pracę oraz zaangażowanie tych jednostek w obronę kraju oraz zanurzyć się w historii polskiego wojska.

Dla tych, którzy preferują interaktywną rozrywkę, Grupa Szkoleniowa 34U zaserwowała różne gry taktyczne, w tym popularny Laser Tag. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mieli możliwość doświadczyć tych emocji, biorąc udział w dynamicznych starciach.

Warto również wspomnieć o stoiskach, na których można było zdobyć pamiątki i przedmioty związane z historią militarystyczną oraz starociami. To cenna okazja, by nie tylko zanurzyć się w przeszłości, ale także zgromadzić unikalne suweniry.

Piknik Militarny w Stępinie okazał się nie tylko doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim do oddania hołdu bohaterom oraz zgłębienia wiedzy o polskiej historii wojskowej. To wydarzenie pokazało, że lokalna społeczność potrafi zjednoczyć się wokół wspólnych wartości i uczcić pamięć tych, którzy poświęcili się dla Ojczyzny. Impreza ta z pewnością pozostawi piękne wspomnienia i będzie inspiracją do kolejnych aktywności kulturalnych i edukacyjnych w przyszłości.

Organizatorzy - Gmina Frysztak, GOK Frysztak, PCKiT w Wiśniowej oraz Powiat Strzyżowski - nie zawiedli oczekiwań uczestników. Wspólnie przygotowali oni niezwykle urozmaicony program, który przyciągnął tłumy. Każdy, kto pojawił się na pikniku, mógł cieszyć się emocjami, historią, muzyką oraz prezentacjami militarnych jednostek.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad