Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia: groźne burze z gradem

Burzowo od popołudnia - foto: Paweł Pająk

Nadciągają burze, które mogą przynieść ze sobą obfite opady deszczu, porywy wiatru oraz możliwość gradobicia. Ostrzeżenie meteorologiczne stopnia 2 zostało wydane całej wschodniej Polski w tym również dla powiatu Strzyżowskiego, gdzie istnieje 80% prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych warunków pogodowych. Prognozy wskazują na dynamiczną sytuację, co oznacza, że istnieje ryzyko podniesienia stopnia zagrożenia.


Ostrzeżenie IMGW
Przez kolejne godziny, począwszy od godz. 20:00 dzisiejszego dnia do godz. 06:00 jutra, spodziewane są burze z opadami deszczu o natężeniu od 40 mm do 50 mm. Te intensywne opady mogą prowadzić do miejscowych podtopień i utrudnień w ruchu. Dodatkowo, wiatr może osiągnąć porywy nawet do 110 km/h, co zwiększa ryzyko uszkodzeń konstrukcji oraz utrudnienia w komunikacji.

Alert RCB
Większość z was dostał dziś alert RCB na swoje telefony:
Uwaga! Dziś, w nocy i rano (29/30.08) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.


Podsumowanie
Nadchodzące burze z gradem stanowią poważne zagrożenie dla obszaru objętego ostrzeżeniem meteorologicznym stopnia 2. Mieszkańcy powinni zachować ostrożność w obliczu silnych opadów deszczu, wiatru i możliwości wystąpienia gradu. Regularne informowanie się o sytuacji oraz reagowanie na wydawane ostrzeżenia to klucz do zachowania bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie to będzie obowiązywać od godziny 20:00 dzisiejszego dnia do godziny 06:00 jutra.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad