Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Dziś w SP we Frysztaku wręczono laptopy z programu „Laptop dla ucznia”

15 września, Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku była świadkiem wyjątkowego wydarzenia. W piątek wręczono laptopy uczniom klas czwartych w ramach programu "Laptop dla ucznia". To istotny krok w rozwoju kompetencji cyfrowych młodego pokolenia na terenie całej Polski.

Inicjatywa ta, realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, ma na celu nie tylko dostarczenie sprzętu komputerowego uczniom, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności cyfrowych. W dobie coraz szybszego rozwoju technologii, umiejętność obsługi komputera jest nieodzowna do efektywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształceniu oraz na rynku pracy. Dlatego program "Laptop dla ucznia" nie tylko daje uczniom narzędzia do nauki, ale także zachęca do aktywnego korzystania z nich.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. można przeczytać na stronie laptopdlaucznia.gov.pl
Laptopy wręczone dzisiaj uczniom nie są jedynie komputerami do gier czy przeglądania Internetu. To narzędzia, które umożliwią im dostęp do nowoczesnych materiałów dydaktycznych, platform edukacyjnych oraz naukowych źródeł informacji. Wspomogą także proces uczenia się, pozwalając na bardziej interaktywne zajęcia i rozwijanie umiejętności analitycznych.

Ponadto, laptopy te mogą być używane nie tylko do nauki, ale także do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dla wielu uczniów może to być okazja do zgłębienia wiedzy z dziedzin takich jak programowanie, grafika komputerowa czy edycja filmów.

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że rozwijanie kompetencji cyfrowych jest kluczowe dla budowy nowoczesnego, odpornego społeczeństwa. Dzięki tym umiejętnościom młodzi ludzie będą bardziej gotowi na wyzwania przyszłości, zarówno na rynku pracy, jak i w życiu osobistym. Program "Laptop dla ucznia" to inwestycja w przyszłość naszego kraju.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad