Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gogołów - pożar sadzy

W niedzielę wieczorem w Gogołowie wybuchł pożar sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków gospodarczych. Strażacy do akcji wyjechali około godziny 21:30.

Na miejscu pożaru pojawiły się dwie jednostki ratownicze: Ochotnicza Straż Pożarna z Gogołowa oraz Państwowa Straż Pożarna z Strzyżowa. Ich wspólna i zorganizowana akcja była kluczowa dla opanowania sytuacji i zapobieżenia dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Przyczyną pożaru okazała się sadza, która gromadziła się w jednym z przemysłowych kominów. Wybuch ognia był nagły i groźny. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działania i przystąpili do wygaszania paleniska i zasypywania komina.


Pożar sadzy to zjawisko, któremu towarzyszy bardzo głośny szum, spowodowany trwającą gwałtowną reakcją spalania w przewodzie kominowym. Pożarowi sadzy towarzyszy bardzo wysoka temperatura, przekraczająca 1000°C, mogąca doprowadzić do rozszczelnienia się komina, co w konsekwencji może być przyczyną zapalenia się elementów konstrukcji budynku, znajdujących się w pobliżu przewodu kominowego. - gov.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad