Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wychowankowie SOSW Frysztak reprezentantami podkarpacia na ogólnopolskich „Igrzyskach Bez Barier” na Mazurach.

"Igrzyska Bez Barier" wypłynęły na szerokie wody. Są to ogólnopolskie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, które tym razem odbyły się w Wilasach, k. Giżycka. W dniach od 13.09.- 15.09.2023r. w sportowych zmaganiach uczestniczyło 22 zespołów z całej Polski.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku w sześcioosobowym składzie godnie zaprezentowała podkarpacie. Podczas trzydniowej imprezy przygotowano dla uczestników zawody w trzech dyscyplinach. 

Pierwsza okazja do spróbowania swoich sił pojawiła się podczas biegów przełajowych. Nie zabrakło również emocji na wodach jeziora Niegocin, gdzie odbywały się regaty żeglarskie pod okiem doświadczonych sterników.

Całą imprezę uświetnił również sport narodowy, czyli zmagania w piłce nożnej. Dodatkową dyscypliną był także ergometr wioślarski. Uczniowie naszego Ośrodka byli bardzo zaangażowani we wszystkie rywalizacje sportowe, nie poddawali się i osiągali sukcesy!

Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkowe zdjęcie z Ibusiem- maskotką Igrzysk.

Pomimo dość napiętego programu, znaleźliśmy chwilę na spacery po plaży w Wilkasach, jak również na krótką wycieczkę do Giżycka. Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, Onet, Przegląd Sportowy, AZS COSA Ośrodek w Wilkasach. Wielkie Brawa dla reprezentantów SOSW we Frysztaku.

Trzy dni fantastycznej atmosfery i niezapomnianych wrażeń, których nie da się opisać!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad