Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Aktywny wypoczynek jesienią – najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Słoneczny wrzesień, rześki październik i nastrojowy listopad – w te miesiące polscy podróżnicy uwielbiają chodzić po górach, spacerować wzdłuż morza, odkrywać bogactwo parków narodowych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, które szlaki rowerowe warto sprawdzić jesienią! 5 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce.

Wycieczki rowerowe dostarczają miłych wrażeń przez cały rok, ale to właśnie jesienią potrafią one naprawdę zachwycić. Zalet podróżowania w tym czasie jest wiele. Sprzyjająca temperatura, mniejszy ruch na trasie i widoki zapierające dech w piersiach – wszystko to sprawia, że aż chce się wskoczyć na rower i ruszyć w podróż! Jednak przed taką wycieczką należy zadbać o komfort i bezpieczeństwo.

Jak to zrobić? Pamiętaj o odpowiednim ubiorze i sprzęcie, ponieważ jesień potrafi zaskoczyć deszczową pogodą oraz nagłym spadkiem temperatury. Jeżeli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, zadbaj także o ubezpieczenie rowerowe. Wszystko załatwione? Poznaj 5 tras rowerowych, które pokazują swoje najlepsze oblicze jesienią!

1. Velo Dunajec – malownicza droga między zamkami i jeziorami
Zdaniem wielu rowerzystów to najpiękniejszy szlak w całej Małopolsce. Jego długość wynosi około 240 km, a sama trasa przez większość czasu nie ma stromych podjazdów. Z tego powodu uwielbiają ja zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni amatorzy kolarstwa. Całość można przejechać, zaczynając w Zakopanem i kończąc w Wietrzychowicach. Podczas przejazdu będziesz podziwiać mieniące się kolorami jesieni lasy porastające stoki tatr, rozległe jeziora oraz ruiny zamków pamiętających czasy Piastów. Velo Dunajec nie jest ryzykowną trasą, jednak mimo wszystko warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przed wyruszeniem pamiętaj o kasku, ochraniaczach i ubezpieczeniu roweru.

2. Szlak wokół Tatr – ekscytująca podróż przez Polskę i Słowację
Ta polsko-słowacka pętla liczy ponad 280 km i prowadzi dookoła najwyższej części Tatr. Jazda nią momentami bywa wymagająca, ale widok na skaliste granie i przełęcze rekompensuje wysiłek. Jeżeli zdecydujesz się podjąć wyzwanie, koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojego sprzętu. Dokładne poznanie mapy trasy, wykonanie przeglądu pojazdu oraz ubezpieczenie rowerowe – to niezbędne elementy, o które powinien zadbać każdy kolarz wybierający się w górską podróż.

3. Szlak Dolina Baryczy – śląski rezerwat pełen stawów zamieszkałych przez wyjątkowe polskie ptaki
Wycieczka do tego miejsca to dużo więcej niż zwykły przejazd rowerowy. Pokonując kolejne kilometry, zachwycisz się historycznymi Stawami Milickimi, które od ośmiu stuleci służą hodowli karpia. Dzięki nim Dolina Baryczy stała się idealnym miejscem lęgowym dla polskiego ptactwa. Dlatego nie zdziw się, jeżeli przejeżdżając przez jeden z malowniczych mostków, zobaczysz w szuwarach dostojnego bociana czarnego – tak rzadko spotykanego czy kormorana lub żurawia

4. Kaszubska Marszruta – sentymentalna droga przez Bory Tucholskie
Na przeciwległym biegunie Polski znajduje się wyjątkowy szlak rowerowy. Prowadzi on w większości przez sosnowe bory porastające polodowcowe sandry. Cała trasa ma około 200 km i nie powinna stanowić wyzwania nawet dla początkujących kolarzy. Mimo to, warto zadbać o ubezpieczenie roweru, ponieważ na żwirowo-piaskowej nawierzchni mogą trafić się nieprzewidziane wypadki.

5. Szlak Kanału Elbląskiego – Mazury Zachodnie
Nieco bardziej na wschód, na Mazurach zachodnich znajduje się 80-kilometrowa trasa prowadząca od Elbląga do Ostródy. Szlak znajduje się cały czas w bliskim sąsiedztwie kanału, co pozwala podziwiać rzeczno-jeziorny krajobraz charakterystyczny dla północnego wschodu Polski. Wybierając się w te strony, najlepiej postawić na rower trekkingowy, MTB lub crossowy – dzięki temu żadna nawierzchnia nie będzie sprawiała problemu. Szlak Kanału Elbląskiego jest świetnie oznakowany, więc nie musisz nawet brać ze sobą mapy!

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej? Po pierwsze – bezpieczeństwo
Podczas jazdy na rowerze wyjątkowo ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego. Niestety kolarz w starciu z kilkutonowym samochodem ma marne szanse – dlatego lepiej wiedzieć, komu przysługuje pierwszeństwo. Kluczowy jest także sprzęt, który musisz odpowiednio przygotować do swojej podróży. Jak zadbać o to, abyś po ewentualnej kolizji mógł liczyć na jego naprawę? Ubezpieczenie roweru pomoże Ci pokryć koszty szkód powstałych na skutek nieprzewidzianego wypadku! Dzięki ochronie otrzymasz wsparcie finansowe niezbędne do zreperowania Twojego pojazdu. Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto ubezpieczyć rower!

Ubezpieczenie roweru – niewielki wydatek, pełna ochrona
Jeżeli szukasz polisy, która kompleksowo zadba o Twoje dwa kółka – wybierz ubezpieczenie roweru City Combo w Balcia! Obejmie ono ochroną nie tylko sprzęt do jazdy, następstwa wypadków jakim ulegniesz, ale też odpowiedzialność cywilną. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia mienia innej osoby, szkody pokryje ubezpieczyciel. Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie roweru? Odpowiedź jest prosta: za cenę 24 zł miesięcznie zapewnisz sobie najwyższą dostępną ochronę w City Combo – czyli świadczenie wynoszące nawet do 15 tys. zł w razie wypadku lub zdarzenia losowego! Dodatkowym atutem polisy w Balcia jest to, że posiada ona bardzo czytelne OWU, w którym bez problemu sprawdzisz wszystkie szczegóły dotyczące oferty. Zadbaj o kompleksową ochronę i wybierz ubezpieczenie na ower już dziś!

Artykuł sponsorowany!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad