Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Agata Skiba o 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej gminie.

W miniony piątek w Gogołowie odbyło się gminny Święto Niepodległości. Wśród gości był Pani Dyrektor GOK Frysztak Agata Skiba, która opisała, jak świętowano 105. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Pani Agata sfotografowała również całe wydarzenie a zdjęcia mogą Państwo znaleźć w naszej galerii zdjęć.

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej gminie.

Gospodarzami tegorocznych gminnych obchodów Święta Niepodległości był Zespół Szkół w Gogołowie. Dyrekcja, grono pedagogiczne, a przede wszystkim uczniowie włożyli wiele trudu, aby godnie uczcić nasze narodowe święto. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez proboszcza gogołowskiej parafii ks. Artura Wesołowskiego oraz księdza dziekana Bogusława Bogaczewicza. Mszę ubogaciła Strażacka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Kazimierza Jantonia.

W uroczystym orszaku prowadzonym przez poczet flagowy niosący sztandar gogołowskiej szkoły uczestnicy obchodów udali się na cmentarz, gdzie został poświęcony odnowiony nagrobek kpt. Aleksandra Wawryki – żołnierza Armii Krajowej oraz Józefa Bysia i Józefa Łukowicza – ofiar zbrodni hitlerowskiej z 1943r. Wiązanki składały delegacje samorządowców gminnych i powiatowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz społeczności szkolnej.

W gościnnych murach gogołowskiej szkoły zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gogołowa obejrzeli przygotowany przez uczniów okolicznościowy program, który przypomniał najważniejsze momenty naszej drogi do wolności i niepodległości. Nie zabrakło wspólnego śpiewania żołnierskich pieśni i mocnego marszowego uderzenia orkiestry dętej. Organizatorzy usłyszeli wiele słów uznania i podziękowań. Dzięki ich staraniom tegoroczne święto miało godną oprawę i dało możliwość pochylenia się nad naszą narodową kondycją, pozwoliło na refleksję i zadumę.

Dziękujemy Pani Agacie za tekst i zdjęcia z gminnych obchodów Święta Niepodległości w Gogołowie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad