Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Interwencja strażaków w Gliniku Dolnym - usunięcie plamy ropopochodnej

12 listopada, około godziny 10:50, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Glinik Dolny oraz Państwowej Straży Pożarnej Strzyżów zostali wezwani do interwencji w miejscowości Glinik Dolny, gdzie doszło do wycieku ropopochodnej substancji na drodze gminnej.

Po szybkim dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy skoncentrowali się na rozpoznaniu sytuacji. Okazało się, że plama ropopochodna rozciągała się na szerokość prawie pół pasa drogowego, na odcinku około 100 metrów. Plama na drodze gminnej była bardzo śliska, co zwiększało ryzyko dla kierowców oraz pieszych.

Strażacy podjęli szybką akcję, korzystając z doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. W trakcie interwencji zdecydowano się na użycie środka, który jest przeznaczony do mycia oraz odtłuszczania utwardzonych powierzchni po awaryjnych wyciekach produktów ropopochodnych i tłuszczów spożywczych.

Środek ten okazał się skuteczny w usuwaniu plamy ropopochodnej, a jednocześnie nie wpływał negatywnie na trwałość nawierzchni drogi. Dzięki szybkiej reakcji strażaków i zastosowaniu odpowiednich środków, udało się uniknąć większych konsekwencji dla środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po około 40 minutowej akcji, strażacy zneutralizowali plamę w Gliniku Dolnym i powrócili do swoich jednostek. 

Foto: Mateusz Kosiba

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad