Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gogołów: Akcja krwiodawstwa w lutym

Równo za miesiąc 24 lutego 2024 roku w Gogołowie odbędzie się akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej przez Strażacki Klub HDK. W godzinach od 9:00 do 13:00 w Zespole Szkół w Gogołowie, każdy chętny będzie mógł oddać krew.

Dlaczego oddawanie krwi jest tak ważne?
Oddawanie krwi to akt niesamowitego altruizmu, który ma bezpośredni wpływ na ratowanie ludzkiego życia. Krew jest niezastąpionym zasobem, nie do wyprodukowania sztucznie, a jedynie dzięki hojności ludzi gotowych podzielić się tym darem. To gest, który może stanowić różnicę między życiem a śmiercią dla tych, którzy borykają się z chorobami, wypadkami czy operacjami.

Rzeszowski Ośrodek Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) dołącza jako współorganizator, podkreślając wagę dostępności krwi w szpitalach i placówkach medycznych. Ich obecność w akcji gwarantuje profesjonalną obsługę oraz zapewnia, że krew trafia do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Akcja dla całych rodzin
Warto wspomnieć, że inicjatywa nie tylko przyniesie korzyści zdrowotne społeczności, ale również stanie się okazją do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze. Każdy krwiodawca otrzyma nie tylko wdzięczność i satysfakcję z niesienia pomocy, ale także wyjątkowy prezent, podkreślając tym samym znaczenie ich bezinteresownego zaangażowania.

Dla najmłodszych uczestników akcji przygotowane zostały atrakcje w postaci zabaw animacyjnych, które zapewnią "Ale Fajne Animacje". Dzieci krwiodawców będą mogły wesoło spędzić czas, jednocześnie ucząc się, że wartość oddawanej krwi jest nieoceniona.

Wspólna siła społeczności
Do akcji dołączają jako współorganizatorzy Zespół Szkół w Gogołowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna Gogołów, jednoczą siły w imię wspólnej sprawy. To doskonały przykład, jak lokalna społeczność może jednoczyć się dla dobra wspólnego i wspierać potrzebujących.

Oddawanie krwi to akcja, która pokazuje, że każdy z nas może mieć wpływ na poprawę jakości życia innych. Wszystkich mieszkańców Gogołowa i okolic zachęcamy do udziału w lutowej akcji. Przyjdźcie, oddajcie krew, dołączcie do wspólnej siły, która pomaga ratować życie!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad