Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Podtrucie tlenkiem węgla we Frysztaku

9 stycznia, kilkanaście minut przed północą, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Frysztak oraz Państwowej Straży Pożarnej (PSP) Strzyżów interweniowali we Frysztaku gdzie doszło do podtrucia tlenkiem węgla.

Po przybyciu na miejsce, strażacy wykryli tlenek węgla, który zagrażał mieszkańcom. Strażacy zaopiekowali się osobą poszkodowaną do czasu przyjazdu ZRM.  Zespół ratownictwa medycznego (ZRM) po kilkunastu minutach przybył na miejsce a poszkodowana osoba została przekazana przez strażaków ratownikom medycznym, którzy po wstępnej diagnostyce, przetransportowali osobę potrutą tlenkiem węgla do szpitala na obserwację.

Przypominamy wszystkim o ważności monitorowania bezpieczeństwa w domu oraz systematycznego sprawdzania instalacji gazowych i wentylacyjnych a także montażu czujek tlenku węgla. Dbajmy o swoje życie i życie naszych bliskich!
Tlenek węgla, znany również jako czad, to niewidzialny i bezwonny gaz, który może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Jest to produkt niekompletnej spalania paliw zawierających węgiel, takich jak drewno, węgiel, gaz ziemny czy olej opałowy. Dlatego tak ważne jest stosowanie czujek tlenku węgla, które są wstanie wykryć czad w otoczeniu i poinformować dźwiękiem zagrożonych mieszkańców.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad