Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Nieodpowiedzialne obozowisko przy zabytkowej kapliczce na górze Chełm

Przy drewnianej zabytkowej kapliczce, która stoi dumnie na szczycie Chełmu, zostało zbudowane obozowisko. Wykorzystano do tego celu ciężkie drewniane ławki, stojące wokół kapliczki, opierając je o tylną ścianę zabytku. Ponadto, zorganizowano palenisko, wykorzystując do tego gać jodłową i drewno do rozpałki.

To nie tylko nieodpowiedzialne zachowanie, które mogłoby spowodować poważne straty materialne w postaci pożaru drewnianych obiektów, ale także działanie sprzeczne z prawem zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Należy podkreślić, że na terenie Nadleśnictwa Strzyżów biwakowanie w rezerwatach przyrody jest surowo zabronione.

Nadleśnictwo Strzyżów Lasy Państwowe apeluje do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje na temat okoliczności powstania tego obozowiska o kontakt. Jest to krok niezbędny w celu wyjaśnienia sprawy i podjęcia odpowiednich działań wobec osób odpowiedzialnych za to nieodpowiedzialne zachowanie.

Jednocześnie Nadleśnictwo Strzyżów apeluje do społeczności o większą rozwagę i wyobraźnię w korzystaniu z dóbr natury. Szanujmy nasze piękne tereny rezerwatowe i pamiętajmy, że są one naszym wspólnym dobrem, którego należy chronić i szanować dla przyszłych pokoleń.

Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nasze środowisko naturalne, aby mogło ono zachować swoje piękno i bogactwo na wiele lat.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad