Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pocisk moździerzowy znaleziony w Widaczu

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w Widaczu. Pocisk moździerzowy znaleźli w lesie pracownicy gminy, którzy prowadzili prace porządkowe. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli niewybuch i powiadomili saperów.

We wtorek (20.02.), dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w lesie w Widaczu, pracownicy gminy Frysztak, podczas wykonywania prac porządkowych, zauważyli przedmiot przypominający niewybuch z czasów wojny.

Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to najprawdopodobniej pocisk moździerzowy. Policjanci oznaczyli miejsce niewybuchu oraz wyznaczyli bezpieczną strefę. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy, którzy sprawdzili teren i usunęli niewybuch.

Pamiętajmy, że nadal możemy natknąć się na niebezpieczne znaleziska z okresu wojny. Niewybuchy i niewypały, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, są w dalszym ciągu niebezpieczne. Często są skorodowane i stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przenosić w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Info i foto: KPP Strzyżów

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad