Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Odkryj świata zabawek ludowych na wystawie "Mam Ja Konika" - GOK Frysztak

24 lutego 2024 roku Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku stał się areną dla fascynującej podróży przez świat drewnianych zabawek ludowych. To właśnie tam odbyła się praktyczna prezentacja pracy dyplomowej Jarosława Wnęka, studenta Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Wystawa, zatytułowana "Mam ja konika", nie tylko wprowadziła nas w świat tych tradycyjnych rękodzielniczych dzieł, ale także wywołała falę wspomnień i radości u wszystkich odwiedzających.

Autor pracy zaprezentował nie tylko bogactwo i różnorodność drewnianych zabawek ludowych, ale także ich unikalny charakter. Od prostych, tradycyjnych konstrukcji, po bardziej skomplikowane i finezyjne modele – wszystkie zostały przedstawione w sposób, który oddaje ich historyczne i kulturowe znaczenie. Jeśli film nie załadował się poniżej mogą państwo go znaleźć na stronie FB - Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie - link, kliknij tu!

Wydarzenie to nie było jedynie okazją do poznania historii tych zabawek, ale także do wspólnej zabawy i odkrywania radości, jaką przynoszą. Wszyscy odwiedzający wystawę, bez względu na wiek, mogli na chwilę powrócić do lat dzieciństwa, przypominając sobie ulubione zabawki i dzieląc się swoimi wspomnieniami.

Nie tylko wystawa, ale również warsztaty organizowane przez Koło Plastyczne w GOK Frysztak w dniach 15 i 16 lutego pod kierunkiem Pana Jarosława Wnęka, przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat zabawek ludowych. Dzieci miały okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o historii tych przedmiotów, ale także uczestniczyć w praktycznych zajęciach, podczas których mogły samodzielnie wykonać własne drewniane koniki i ptaszki. Więcej zdjęć z warsztatów - kliknij tu!

W ramach pracy dyplomowej, Pan Jarosław Wnęk przedstawił dzieciom proces tworzenia zabawek oraz pokazał, jak zdobiono je dawniej. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie taką formą rękodzieła, co zaowocowało powstaniem wielu pięknych i niepowtarzalnych dzieł.

Ta wyjątkowa ekspozycja nie tylko przybliżyła nam historię tych tradycyjnych przedmiotów, ale również pozwoliła nam na chwilę oderwać się od codzienności i czerpać radość z prostych, ale magicznych zabawek, które niegdyś towarzyszyły naszemu dzieciństwu.

Wystawę "Mam Ja konika" można oglądać w galerii "na balkonie" w Gminnym Ośrodku Kultury w godzinach pracy ośrodka. 
Info i foto: PSAK w Krośnie
GOK Frysztak

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad