Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Szachy królowały we Frysztaku - turniej edycja 2024

W dniu 25 lutego 2024 roku, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku, odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Frysztak 2024. Tegoroczne zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Frysztak, z gościnnym udziałem V-ce prezesa Podkarpackiego Związku Szachowego, Pana Krzysztofa Skiby.

Celem turnieju było nie tylko wyłonienie Mistrzów Gminy Frysztak na rok 2024, lecz także popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Szachy, znane jako "królewska gra", wymagają nie tylko wiedzy, ale również koncentracji i umiejętności przewidywania. Dobry gracz potrafi przewidzieć kilka lub nawet kilkanaście posunięć do przodu, co pozwala mu na strategię i osiągnięcie przewagi. Szachy uczą przewidywania skutków, dlatego są synonimem mądrości.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając uczestników z różnych miejscowości, takich jak Rzeszów, Krosno, Brzozów, Mielec, czy Kraków, a także Leska, Dębicy czy Jedlicze. Łącznie w szranki szachowe stanęło 79 zawodników (zawody były limitowane), rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy (ur. 2006 i starsi), juniorzy (ur. 2007–2012) oraz młodsi juniorzy (ur. 2013 i młodsi). Dodatkowo, prowadzona była odrębna klasyfikacja dla zawodników z Gminy Frysztak we wszystkich kategoriach wiekowych.

Turniej odbywał się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szachowego, przy użyciu systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund, w tempie 10 minut + 5 sekund na ruch dla każdego zawodnika, a kojarzenie rund było prowadzone komputerowo.

Wyniki turnieju oraz emocje towarzyszące rozgrywkom są już gorącym tematem w lokalnej społeczności. Każdy z uczestników włożył ogromny wysiłek i zaangażowanie, tworząc niezapomniane chwile podczas pojedynków na szachownicy. Niezależnie od wyników, wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami, przyczyniając się do promocji tej edukacyjnej i pasjonującej dyscypliny sportowej w regionie. Oficjalne wyniki niedzielnych zawodów znajdą Państwo na stronie GOSiR.Frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Zawodnicy za zajęcie miejsc I - III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe Puchary i dyplomy. Zdobywcy I miejsc dodatkowo tytuł Mistrza Gminy Frysztak na 2024 r w szachach.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje turnieju, które z pewnością przyciągną jeszcze większą liczbę miłośników szachów oraz staną się inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy.

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad