Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Przedstawiciele chóru SOKÓŁ uczestniczyli w koncert "Credo Wyklętych" - w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

2 marca 2024 roku, Sala Koncertowa Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego napełniła się dźwiękami pieśni patriotycznych i wspomnieniami o bohaterach niezłomnych, którzy walczyli o prawdziwą wolną i niepodległą Polskę.

Koncert zorganizowany przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Rzeszowie oraz Instytut Muzyki, "Credo Wyklętych" zgromadził zarówno artystów, jak i mieszkańców z całego Województwa Podkarpackiego, pragnących oddać hołd żołnierzom podziemia niepodległościowego.

Wśród wykonawców zaproszeni goście mieli okazję posłucha pieśni patriotycznych i tekstów skomponowanych z pamięcią o żołnierzach podziemia niepodległościowego - wydarzenie opisuje na swoim profilu FB Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie


Sobotni koncert odbył się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, wydarzenie miało wyjątkowy charakter. Na scenie pojawiły się Połączone chóry męskie działające na terenie naszego województwa pod dyrekcją Anny Marek-Kamińskie w towarzystwie Wojskowej Orkiestry Dęta z Rzeszowa.

Na koncercie "Credu Wyklętych" obecni byli również przedstawiciele chóru Sokół działającego przy GOK Frysztak. Reprezentując ducha patriotyzmu i oddania wartościom, frysztacką społeczność na koncercie w Rzeszowie reprezentowali Wojciech Steczkowski, Marcin Kazalski, Jarosław Wnęk oraz Andrzej Borkowski.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez parlament, by uczcić działaczy niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej walczyli o prawdziwie wolną i niepodległą Polskę. - może przeczytać na stronie TVP Rzeszów
Koncert "Credo Wyklętych" stanowił nie tylko artystyczne wydarzenie, ale również wyraz szacunku i wdzięczności dla tych, którzy poświęcili swe życie dla naszej wolności.

Wydarzenie to nie tylko umożliwiło uczestnikom delektowanie się muzyką, lecz przede wszystkim zaprosiło do wspólnego oddania hołdu i pamięci bohaterom, których odwaga i poświęcenie sprawiły, że dziś możemy cieszyć się wolnością. Niech ich bohaterska postawa będzie dla nas nieustanną inspiracją do budowania lepszego, silniejszego społeczeństwa, które docenia wartości wolności i niepodległości.

  


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad