Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Rozpoczyna się Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne, najważniejszy okres dla wiernych Kościoła Katolickiego. To czas głębokiej refleksji i uczestnictwa w tajemnicy zbawienia, który kulminuje w uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to również czas, gdy każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby zrozumieć obrzędy Wielkiego Tygodnia i aktywnie w nich uczestniczyć, dając dowód żywej wiary.

W kościołach parafialnych, Wielki Czwartek jest dniem szczególnym. Odprawiana jest tylko jedna wieczorna msza, która przypomina Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ofiarował swoje ciało i krew pod postaciami chleba i wina, powierzając apostołom kontynuację tego obrządku. Warto poinformować o niezwykłym wydarzeniu. Czuwanie z chórem "Sokół", które będzie miało miejsce w Kościele Parafialnym we Frysztaku o godzinie 19:30.

W następnych dniach, wierni będą przeżywać pamiątkę Męki Pańskiej. To czas, w którym skupiamy się na męce i śmierci Chrystusa, przygotowując się do radości Zmartwychwstania. Poprzez aktywny udział w obrzędach Wielkiego Tygodnia, wierni mają okazję jeszcze głębiej zgłębić tajemnice swojej wiary i zbliżyć się do Boga.

Triduum Paschalne jest więc niezwykłym czasem duchowej intensywności i skupienia dla katolików, który prowadzi ich drogą od Męki i Śmierci Chrystusa do Jego Zwycięskiego Zmartwychwstania.

Pliki do pobrania
Parafia Frysztak - Triduum Paschalne 2024 - PDF - kliknij tu!
Parafia Gogołów - Triduum Paschalne 2024 - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad