Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Glinik Górny - pożar przy lesie opanowany przez strażaków

W nocy z 1 kwietnia około godziny 23:30 służby ratownicze zostały wezwane do pożaru trawy i opuszczonej szopki przy lesie w Gliniku Górnym. Na miejsce natychmiast skierowane zostały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Strzyżowa oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Frysztaka, Glinika Górnego i Gogołowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy podjęli szybkie działania w celu opanowania ognia. Pomimo trudności wynikających z nocnych warunków oraz terenu, na którym doszło do pożaru, załogi jednostek skutecznie zdołały powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia.

Akcja ratunkowa trwała około 45 minut. Dzięki zgranej pracy wszystkich zaangażowanych jednostek udało się uniknąć większych strat materialnych oraz zagrożenia dla pobliskich terenów leśnych.

Koordynacja działań pomiędzy jednostkami była kluczowa dla skutecznego opanowania pożaru. Po zakończeniu akcji ratowniczej wszystkie zaangażowane służby powróciły do swoich remiz, gotowe do dalszych działań w przypadku kolejnych zdarzeń.

Apelujemy jednocześnie do mieszkańców o ostrożność w obchodzeniu się z ogniem, zwłaszcza w warunkach suchego i wietrznego pogody.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad