REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

Zwycięstwo Strzelca Frysztak nad liderem A klasy - Zorzą Łęki Dukielskie

W niedziele na obiekcie GOSiR Frysztak został rozegrany mecz w ramach A klasy - Krosno III. W 15. kolejce Strzelec Frysztak podejmował u siebie lidera rozgrywek Zorzę Łęki Dukielskie.

W emocjonującym pojedynku zakończonym 2:1 na korzyść Strzelca Frysztak, obserwowaliśmy zaciętą walkę na boisku, która aż do ostatnich minut trzymała kibiców w napięciu. Mecz był pełen akcji podbramkowych, a obie drużyny nie oszczędzały wysiłków, by zdobyć cenne punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od ostrożnej gry obu zespołów, które starannie badając swoich przeciwników, szukały słabych punktów w obronie. Jednakże już w 13. minucie pierwszy cios zadaje Zorza Łęki Dukielskie za sprawą Damiana Wąchały, który umiejętnie wykorzystuje sytuację podbramkową i otwiera wynik meczu. Strzelec Frysztak po stracie gola, rozpoczął ataki na bramkę przeciwnika, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania wyniku. Dopiero w 45 minucie za sprawą Kacpra Sokołowskiego, który pewnie wykorzystuje rzut karny Strzelec doprowadził do remisu w tym spotkaniu.

Drugą połowę charakteryzowała wyrównana gra obu drużyn, z naciskiem Strzelca Frysztak, który poszukiwał przewagi i chwilami dominacji na boisku. W ostatnich minutach pojedynku Strzelec Frysztak udaje się zdobyć decydujące trafienie, a bohaterem staje się Sławomir Sienicki, który przeprowadza skuteczną akcję i zapewnia swojej drużynie cenne trzy punkty. Nerwowa końcówka meczu osiągnęła apogeum, gdy obrońca Zorzy Łęki Dukielskiej opuszcza boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu.

Po dzisiejszej przegranej we Frysztaku ze Strzelce, Zorza spadła z fotela lidera A klasy.