Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

IV Festiwal Kultury Ludowej już za nami…

IV Festiwal Kłosowicza przeszedł do historii… Emocje już przycichły, kurz opadł. Teraz zostaje z radością wspominać wspólnie przeżyty czas. Posumowanie festiwalu "okiem" Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agaty Skiby.

Dziękujemy za obecność wszystkim, którzy byli z nami 9 czerwca i tym, którzy nam pomagali przed i po.

Dziękujemy zespołom i artystom. W tym roku wystąpili: Zespół Dziecięcy MECHOWIACZKI z Mechowca, Zespół Taneczny ŚWITEZIANKI z Trzęsówki, Zespół Pieśni i Tańca MAŁE POGÓRZE z Domu Kultury SOKÓŁ ze Strzyżowa, Zespół ALEBABKI z Niebylca, Zespół Pieśni i Tańca SOKOLANIE z Pilzna, Zespół Pieśni i Tańca MAŁY FRYSZTAK, Zespół Pieśni i Tańca ZABOROWIACY – grupy: młodzieżowa, aktualna i oldboy’ów oraz Kapela z Czudca, Kapela i Zespół Śpiewaczy GOGOŁOWIANIE , Zespół Folkowy WISIENKA z Markuszowej, Zespół Tańca Ludowego PRZEWORSK z MDK w Przeworsku, Zespół Ludowy TWIERDZANIE oraz wokaliści Studia Piosenki GOKart z GOK Frysztak. Wisienką na naszym folkowym torcie był Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego RESOVIA SALTANS. Rozpływamy się w zachwytach nad każdym z występów – absolutnie każdy z występujących był porywający i jedyny w swoim rodzaju, autentyczny i z prawdziwą pasją. Publiczność była zachwycona! Dziękujemy Wam z całego serca! Liczymy na kolejne spotkania ☺

Zaszczytem było dla nas również, że honorowym patronatem nasz Festiwal objęli: Wojewoda Podkarpacki – pani Teresa Kubas Hul, Marszałek Województwa Podkarpackiego – pan Władysław Ortyl oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Dziękujemy patronom medialnym: Telewizji Rzeszów – dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Waszym studio, Radiu Rzeszów – za informowanie o festiwalu na Waszej antenie i obecność w dniu wydarzenia oraz portalowi Frysztak24.pl – za nieustające medialne wspieranie naszych poczynań.

Nasz festiwal ubarwili swoją obecnością artyści ludowi, rękodzielnicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Byli z nami: Iwona Pilch, Krystyna Barkowska, Ewa Nowak, Jadwiga Żarek, Lucyna Tomaszewska, Monika i Jacek Muszyńscy, Agata Zahuta, Natalia Stefanik, Bożena Zawilińska, Teresa Macek, Marta Marszałek, Anna Barnuś, Marcin Ziemba, Anna Fenik, Beata Lipińska i Joanna Chrobak, Katarzyna Mikuszewska, Małgorzata Żółkiewicz oraz Słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury z Krosna. Dziękujemy – byliście fantastycznym dopełnieniem naszego Festiwalu.

Najsmaczniejszą część imprezy zapewniały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Twierdzy, Glinika Średniego, Huty Gogołowskiej, Lubli i Widacza oraz Dolina Wisłoka – było przepysznie

Wielkim wsparciem byli dla nas współorganizatorzy: Gmina Frysztak, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Powiat Strzyżowski oraz Zakład Komunalny Frysztak.

Dziękujemy za pomoc dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku za użyczenie krzeseł oraz państwu Annie i Markowi Mokrzyckim za udostepnienie przyczepy, w której mogliśmy zainstalować naszych grających gości.

Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom, Rodzinie pana Stefana Kłosowicza i Wszystkim, którym bliska jest kultura ludowa – wielka siła tkwi w nas wszystkich, a zjednoczył nas Stefan Kłosowicz.

Kłaniamy się Wam nisko i czekamy na kolejne spotkania. Do zobaczenia za rok!

Autor: Agata Skiba - Dyrektor GOK Frysztak

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad